Rukojmí

Všichni rukojmí už jsou v bezpečí! Zásahovka zabila dva teroristy

Zatím neznámý počet radikálů obsadil hotel Radisson v hlavním městě Mali na severozápadě Afriky. Zajali 170 lidí, ty, kteří uměli recitovat Korán, nechali jít. Zastřelili dva členy ochranky hotelu a křičeli u toho Alláhu Akbar. Islamisté zabili celkem osmnáct lidí, jejich řádění už ale skončilo. Speciálním jednotkám se podařilo zachránit více než 100 životů.

Islamisté s automatickými zbraněmi a granáty zaútočili na hotel Radisson v hlavním městě Mali Bamako. Zajali 170 rukojmích - 140 hostů a 30 zaměstnanců hotelu. Z luxusního resortu byla slyšet střelba a výbuchy.

Informace o počtu útočníků se liší, naposledy informoval místní šéf policie, že jich je v hotelu 10. Na místě zasahuje armáda, podle malijských úřadů už teroristé nikoho v držení nemají. Někteří rukojmí uprchli sami, některé nechali jít za to, že uměli Korán. Zbývajících asi 132 lidí osvobodily speciální jednotky

Podívejte se na první video zevnitř hotelu: 

Stejně tak se liší informace o počtu obětí. Některé portály uvádí až osmnáct mrtvých, jiné potvrzují dokonce 27. Teroristi zastřelili i dva malijské členy ochranky hotelu, u čehož podle svědků křičeli Alláhu Akbar. Mezi mrtvými byl i člen belgické vlády. 

Podle svědků teroristi zaútočili v sedmém patře hotelu, kde obvykle bydlí palubní personál aerolinek Air France. Mezi rukojmími mají být podle Russia today  Američani, Číňané a Francouzi, francouzští vojáci a zaměstnanci Air France. Teroristi podle svědků do hotelu přijeli diplomatickým vozidlem.

Podívejte se v galerii, jak to vypadá uvnitř hotelu Radisson:

Původně se mluvilo o dvou mužích, podle Reuters je ale teroristů v hotelu nejméně 10. Ochranka hotelu také tvrdí, že džihádisti nechávají jít ty rukojmí, kteří dokázali recitovat z Koránu.

Tohle video natočil vyděšený čáínský turista:

Hotel Raddison má 190 pokojů a leží v těsné blízkosti vládních budov.

Související obsah

Hotel Radisson leží v hlavním městě Mali Bamaku. Podle vyjádření místních je velmi populární mezi turisty z ciziny, často ho využívá také palubní personál aerolinek Air France.

  

Podívejte se na reportáž TV Nova:

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DONUTÍ VÁS PLAKAT: Zabili mu milovanou ženu, on vzkázal teroristům, o co ho nikdy nepřipraví

Zničím ISIS! vyhlásila na sociální síti. Podívejte, co všechno na něj připravila

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz