Hashtag

Kočkami proti teroristům: Tyhle FOTKY zaplavily sociální sítě!

Kočkami proti teroristům: Tyhle FOTKY zaplavily sociální sítě!
Zdroj: Twitter

V Belgii večer probíhala obří protiteroristická razie, a policisté žádali občany, aby nechodili k oknům a neprozrazovali, kde se právě protiteroristické jednotky pohybují. Stala se zvláštní věc.

Belgická policie při nedělním zátahu v Bruselu zatkla 16 lidí a provedla 19 domovních prohlídek, mimořádná bezpečnostní opatření v zemi trvají už třetí den. Nejezdí metro, školy jsou zavřené .

V souvislosti s razií policie všechny žádala prostřednictvím Twitteru, aby podporovali hashtag #BrusselsLockdown, aby ale neprozrazovali, kde se právě policisté nachází a nevarovali tak teroristy.

"Policie žádá, aby veřejnost neinformovala o pohybu policie přes sociální média, podporujte prosím #BrusselsLockdown," napsal na Twitter ministr obrany Steven Vandeput.

Související obsah

A stala se zvláštní věc. Z hashtagu se stal hit a proměnil se v přehlídku koček. Lidé na Twitter umisťují fotky koček, všemožné fotomontáže koček s kalašnikovem a v hijabu a podobně. Uživatelé Twitteru tak dali najevo, že jim džihádisti nevezmou smysl pro humor.

V Belgii platí výjimečná bezpečnostní opatření:

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz