Zajímavosti

Vyrobte si sami adventní věnec snadno a rychle! NÁVOD

Advent se nezadržitelně blíží. Mezi tradice předvánočního času patří i adventní věnec. Koupě hotového věnce v obchodě ale není jedinou možností. Připravili jsme pro vás návod, jak si hezký adventní věnec vyrobit za pár desítek minut v pohodlí domova.

K výrobě budeme potřebovat slaměný korpus, krepový papír, drát, nůžky nebo kleště, chvojí, svíčky, kovové zápichy pod svíčky, tavnou lepící pistoli a drobné předměty na ozdobení dle vašeho výběru. Vhodné jsou například různé stuhy, sušené ovoce, korálky nebo plody lesa.

Samotnou výrobu začneme tím, že slaměný korpus omotáme krepovým papírem. Nejen, že to lépe vypadá, ale také to zamezí odpadávání odlomených kusů slámy a tedy i nepořádku na stole. Následně si do korpusu ukotvíme drát a začneme nanášet první větvičky chvojí. Ty kratší k vnitřní straně věnce, delší ke straně vnější.

Chvojí ke korpusu přichytáváme drátem a systematicky ho nanášíme dokola. Nejvhodnější je používat větvičky jedle, protože kromě toho, že dobře vypadá, tak také voní a tím umocňuje předvánoční adventní atmosféru. Při kladení větviček se snažíme, aby byly rovnoměrně rozprostřené a aby byly špičky ve stejné výšce, pěkně jedna vedle druhé.

Když máme korpus obalený větvičkami, máme to nejtěžší za sebou. Dále přidáme to nejdůležitější z věnce, tedy svíčky. Pod svíčky doporučujeme umístit kovovou podložku, tzv. zápich, který brání po dohoření svíčky vzplanutí věnce. I s použitím těchto podložek přesto důrazně doporučujeme nenechávat nikdy zapálený věnec bez dozoru.

Když máme na věnci připevněné svíčky, můžeme se vrhnout na zdobení. Dekoraci se meze nekladou, a tak si každý může svůj věnec vyzdobit podle fantazie. Vhodné jsou například kousky kůry, šišky, plátky sušeného ovoce, skořice nebo mašle. Zatímco k připevnění mašle k věnci použijeme opět drát, ostatní dekoraci na věnec upevníme tavnou lepící pistolí. Při manipulaci s ní buďte obezřetní, horkou hmotou se totiž můžete velmi lehce nepříjemně popálit.

Po ozdobení je věnec hotový. Zkušeným výrobcům trvá výroba jednoho věnce přibližně půl hodiny. Pokud v tom nemáte příliš zkušeností, budete ale nejspíše potřebovat času o něco více. Ale výsledek za to stojí, nemyslíte?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Píše se na Deník.cz