Francie

Izraelci radí Francii: Pohřběte teroristy zabalené do prasečí kůže!

Izraelci radí Francii: Pohřběte teroristy zabalené do prasečí kůže!
Zdroj: Twitter

Radnice ve Francii odmítají pohřbít těla teroristů. Zákon nabízí jen dvě možnosti: pohřeb v místě trvalého bydliště, místě úmrtí nebo tam, kde už rodina vlastní hrobku. Objevily se proto návrhy pohřbít atentátníky po vzoru Izraelců. Zabité muslimy pomažou prasečí krví nebo sádlem a zabalí do prasečí kůže.

Těla teroristů zabitých při útocích v Paříži a při zásahu na předměstí Saint-Denis nechtějí francouzská města pohřbít. Zákon ukládá pohřeb v místě bydliště, případně narození, místě úmrtí nebo tam, kde už rodina vlastní hrobku.

Ve Francii tak budou určitě pohřbeni Omar Ismail Mostefai a Samy Amimour, kteří se ve Francii narodili i žili. Ostatní útočníci budou pohřbeni v Belgii, pokud rodiny výslovně nepožádají o pohřeb v místě úmrtí.

Radnice v Courcouronnes, kde se Mostefai narodil, už oznámila, že ho nepohřbí, protože na hřbitově není místo. Chartres, kde terorista žil, prý zatím neobdrželo žádnou žádost. A starosta Drancy, kde žil Amimour, tvrdí, že tamní hřbitov ani nemá muslimskou část.

Na internetu se proto objevily návrhy teroristy sice pohřbít, ale co nejvíce je ponížit. V Izraeli pohřbívají palestinské útočníky pomazané prasečí krví nebo sádlem, zabalené do prasečí kůže nebo alespoň s částí prasečího těla.

Muslimové totiž považují prase za nečisté zvíře. Na sebevražedné atentátníky je navíc nahlíženo jako na mučedníky a po smrti se jim podle vykladačů islámu dostane mnoha výhod, mimo jiné 72 panen. Izraelci ale věří, že jim kontakt s prasetem v příchodu do ráje zabraňuje. Pro muslimy je navíc podle Izraele pohřeb s částí prasete tak ponižující, že většina od útoků raději upustí.

Francie řešila podobný problém teprve nedávno. V lednu odmítaly radnice pohřbít těla útočníků na redakci Charlie Hebdo, nakonec se ale musely podřídit zákonu. Hroby všech tří teroristů jsou ale zcela anonymní a na jejich pohřeb nikdo nedorazil.

Teroristé v Paříži 13. listopadu zabili bombovými výbuchy a střelbou ze samopalu 130 lidí. Útok měli skvěle naplánovaný na několika místech najednou. Takhle zaútočili na kavárnu v centru města:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz