útok

Minometný útok na vojáky OSN v Mali: Tři mrtví, 20 zraněných

Minometný útok na vojáky OSN v Mali: Tři mrtví, 20 zraněných
Zdroj: ČTK

Základna Spojených národů v Mali se ocitla pod palbou. Nikdo netuší, co přesně se stalo, jisté je pouze to, že útok nepřežili tři lidé. Dalších 20 lidí je zraněných.

Základna OSN v Malli se v sobotu brzy ráno ocitla pod palbou. Při minometné palbě zemřeli tři lidé - dva členové mírové mise z Guineje a jeden podnikatel. Dalších dvacet lidí bylo zraněno.

Doposud neznámá skupina ozbrojenců zahájila palbu z minometů kolem čtvrté hodiny ranní místního času, řekl CNN tiskový mluvčí Oliver Saldago.

Teroristické útoky v Mali jsou na denním pořádku. V současné době se tu bouří Islamisté, které podnítila přítomnost francouzských sil.

Mírových misí v Mali se účastní i třicet českých vojáků. Všichni jsou ale naštěstí v pořádku. "Na základny, kde jsou čeští vojáci se neútočilo," potvrdil TN.cz plukovník Jan Šulc.

Útok na hotel

V nedávné době zaútočili islámští radikálové přímo v hlavním městě. Za cíl si vybrali luxusní hotel Radisson Blu. V držení měli 170 rukojmích, ty, kteří uměli recitovat Korán, nechali jít. Zabili celkem osmnáct lidí.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Princ Harry jde ve stopách své matky Diany: Jel do Angoly, aby sledoval čištění země od min!

Reakce na přívaly uprchlíků? Nově půjdou v ČR na vojnu muži i ženy! Už v 18!

Úžasné VIDEO: Holčička nevydržela čekat na otce a narušila vojenskou přehlídku

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz