Český slavík Mattoni

Karel Gott vyhrál čtyřicátého Slavíka! A převzal ho osobně!

Karel Gott vyhrál čtyřicátého Slavíka! A převzal ho osobně!
Zdroj: ČTK

Na předávání cen Český slavík Mattoni 2015 dorazil i Karel Gott! Stal se už po čtyřicáté nejlepším zpěvákem, navíc získal i absolutního a platinového slavíka. Nejlepší zpěvačkou je už po osmnácté Lucie Bílá, skupinou roku po desáté Kabát.

Při vyhlášení hudebních cen Český slavík Mattoni 2015 zažili diváci jen jedno překvapení. Karel Gott i přes zákaz lékařů do Státní opery dorazil a potěšil všechny své fanoušky. V kategorii Zpěvák roku získal už neuvěřitelného čtyřicátého slavíka! Zpěvák navíc získal i cenu Absolutní slavík a navíc i platinového slavíka za jubilejní 40. cenu.

"Já jsem tady vlastně jen na skok. Řekl jsem si: Proč by ses měl připravit o tak krásnou událost? Co kdyby to náhodou dopadlo," vtipkoval Gott. Poděkoval fanouškům za hlasy i podporu při léčbě rakoviny. Na druhém místě skončil Tomáš Klus, třetí byl Tomáš Ortel.

Nejlepší zpěvačkou roku 2015 se stala Lucie Bílá, už po osmnácté. "Tohle mě nikdy nepřestane překvapovat a ani se to nikdy neomrzí," řekla zpěvačka a děkovala za hlasy. Na druhém místě skončila už po osmé Lucie Vondráčková a bronzovou příčku obsadila Ewa Farna.

Zdroj: ČTK

Slavíka v kategorii Hudební skupina získal Kabát, je to jejich jubilejní desátá cena. Pomyslné stříbro si odnesla kontroverzní kapela Ortel a na třetí příčce se umístila skupina Kryštof.

Vítězem kategorie Slavíci bez hranic se stala skupina No Name. To je pro české hudební fanoušky nejlepší zahraniční kapela! Kategorii vyhráli už po osmé.

Související obsah

Cenu pro nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls si odnesl David Deyl s písničkou V ozvěnách. Cena za nejstreamovanější českou skladbu na internetu putovala do rukou Sebastiana za píseň Toulavá.

V kategorii Objev roku zvítězila skupina Slza, která vyhrála i cenu Český slavík Mattoni hvězda internetu.

V hledišti nechyběly žádné pěvecké hvězdy. Při slavnostním večeru zazpívala Lucie Bílá se skupinou Arakain, vystoupily také skupiny Jelen, No Name a Chinaski. Všechny písně zazpívali interpreti živě, předávání moderoval Libor Bouček.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Český slavík Mattoni 2015 on-line. Exkluzivní pohledy do zákulisí!

VIDEO: Rodina s Karlem Gottem musí komunikovat přes sklo! Proč?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz