Makedonie

Migranti házeli kameny, policisté paralyzující granát! 40 zraněných

Migranti házeli kameny, policisté paralyzující granát! 40 zraněných
Zdroj: Profimedia

Na řecko-makedonské hranici včera došlo ke střetu policistů s migranty. Ti protestovali proti výstavbě plotu na hranicích a proti makedonskému rozhodnutí, že pouštět přes hranice se budou pouze uprchlíci z Afghánistánu, Iráku či Sýrie. Přes 40 lidí bylo zraněno.

Sotva Makedonie zahájila výstavbu plánovaného plotu na hranicích s Řeckem, už došlo k prvním vážnějším střetům s protestujícími migranty.

Země sice neuzavřela hranice zcela (k dispozici jsou všechny oficiální přechody), propouští ale jen uprchlíky z Afghánistánu, Iráku a Sýrie. To se ovšem nelíbí stovkám běženců z jiných zemí.

Protesty vyvrcholily v sobotu, kdy se přes 250 migrantů střetlo s pohraničními policisty, informuje BBC. Uprchlíci začali házet po hlídkách kameny, těm tak nezbylo nakonec nic jiného než použít omračující granát.

Při střetu bylo podle makedonského ministerstva vnitra zraněno 18 policistů (dva z nich těžce) a zrhuba 20 migrantů. Těm pak humanitární pracovníci ošetřili poranění hlavy a pomohli jim zvládnout dýchací potíže, které granát způsobil.

Podle Mezinárodní organizace pro migraci prošlo Makedonií jen za listopad přes 105 tisíc běženců.

lud, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz