Tenisky

Technický zázrak: Přebarvěte si boty pomocí mobilu

Na co si kupovat víc různých bot, když můžete mít jedny, co budou každý den vypadat jinak.

Tenisky jsou klasikou mezi obuví. Dají se nosit prakticky ke všemu. Záleží jen na tom, jakou barvu nebo vzor k čemu zvolíte. Že jich kvůli tomu musíte mít plný botník? Kdepak, stačí jedny jediné. Jejich vzhled si změníte pomocí mobilní aplikace.

Fór je v tom, že tenisky mají po svých stranách e-paper, který dokáže během okamžiku udělat např. z bílých bot pestrobarevné. E-ink displej umožnuje zvolit jak klasický obrázek, tak dokonce i pohyblivou animaci, s níž budete absolutně cool. Výběr motivu si zvolíte v mobilní aplikaci.

Elektronický papír pro své fungování potřebuje minimum energie. Na tu nemusí mít žádnou baterii, boty nabijete za chůze díky technologii walk-to-charge. Zobrazení obrázku na jedno takové „chodecké“ nabití vydrží prý až 30 dnů.

Za teniskami ShiftWear stojí návrhář David Coelho, který zatím vyrobil jejich 4 verze vždy v provedeních nízké, klasické a kotníkové. Cena začne od 150 dolarů (3800 Kč) a za speciální limitovanou edici, která bude mít pouze dva tisíce kusů, pak dáte až 1000 dolarů (přes 25 tisíc korun).
 

pel

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz