Miloslav Ransdorf

Chtěl Ransdorf vybrat peníze po Židech, které zabili nacisti?

Chtěl Ransdorf vybrat peníze po Židech, které zabili nacisti?
Zdroj: Profimedia

Komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf má co vysvětlovat. Bude muset vyvracet i děsivé informace, že do švýcarské banky si přišel vybírat peníze, které zůstaly po obětech holokaustu.

Jak totiž informují Lidové noviny, vyšetřovatelé podivné bankovní transakce, při níž mělo změnit majitele 350 milionů eur (skoro 10 miliard korun), pracují i s verzí, že šlo o takzvané mrtvé peníze.


Jde o peníze, které do švýcarských bank převedli především němečtí židé, kteří je chtěli uchránit před Adolfem Hitlerem a jeho sílící protižidovskou rétorikou.


Jenže kvůli koncentračním táborům nepřežili druhou světovou válku a peníze si tak od roku 1945 neměl kdo vybrat. A právě o tyto peníze se měl podle jedné  z vyšetřovacích verzí ve čtvrtek "zajímat" Miloslav Ransdorf.


Švýcarští kriminalisté navíc nemohou vyloučit, že nešlo o první pokus tyto mrtvé peníze z kont vybrat. Ransdorf do švýcarské banky ve čtvrtek dorazil se třemi Slováky, kteří narozdíl od něj stále zůstávají ve vazbě.


Vyjádření asistentky Miloslava Ransdorfa Heleny Suché


 


Podle informací některých médií ovšem obří transakce ztroskotala poté, co si zaměstnanec banky všimnul, že jméno Ransdorf na účtu skutečně sedí, ale rozchází se datum narození. A odmítl peníze vydat.V tu chvíli údajně Ransdorfovi a jeho doprovodu ruply nervy a muži se začali chovat agresivně, takže musela být přivolána policie. 


Miloslav Ransdorf se ke svému zatčení a pobytu ve švýcarské cele zatím obsáhle nevyjádřil, pouze přes svou asistentku vzkázal, že žádný účet v Curychu neměl a nemá. Prý vše objasní po návratu do ČR.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz