Islámský stát

Brutální popravy ISIS: Obětem uvázali kolem krku GRANÁT!

Islámský stát se snaží ukázat, že i přes sílící nálety hned několika mocností je stále v plné síle. Zveřejnil proto další video, na kterém brutálně popravuje zajatce. Zajaté muže vrazi z Islámského státu podříznou, vystřelí po nich z raketometu, nebo jim uvážou kolem krku minometný granát.

Islámský stát se snaží dát najevo, že s ním musí počítat v další zemi. Video vzniklo v Jemenu. Ten už několik let zužují nepokoje, které letos v únoru přerostly v občanskou válku. Prezident Adbar Rabbú Mansúr Hádí musel před povstalci utéct z hlavního města Saná do Adenu a požádal Radu bezpečnosti OSN o pomoc.

Jeho volání vyslyšela Saudská Arábie a další arabské země. Naopak šíitské povstalce podporuje Írán. Situace využila Al-Kájda, jejíž odnož z Arabského poloostrova ovládla velkou část země. V zemi začal působit také Islámský stát, který chce využít nepřehledné situace a ovládnout další území.

Popravení muži jsou Hútíové, tedy skupina, která se vzbouřila proti jemenskému prezidentovi Hádímu. Ale Islámský stát v říjnu útočil i na druhou stranu konfliktu, tedy na Hádího vojáky. Hádí přitom vyznává stejnou větev Islámu jako ISIS.

Nové brutální video začíná záběry z války v Jemenu. Následují záběry, na kterých je několik skupin zajatců v oranžových oblecích vedeno na popravu. Devítku mužů pak vrazi z Islámského státu podříznou.

Související obsah

Dalších šest Hútíů popraví vrazi z Islámského státu střelou z raketometu! Muže v oranžových kombinézách posadí na skálu. Pak na ně vystřelí raketu. Další muže naloží teroristé do malého dřevěného člunu, který pak při pobřeží vyhodí do vzduchu.

Pro poslední čtveřici si teroristé vyberou zvlášť odporný způsob popravy. Mužům popravčí nasadí na krk minometný granát. Ty pak vrazi z dálky odpálí.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

JEN PRO OTRLÉ: ISIS v ohrožení. Mezi bojovníky propukla masožravá nákaza!

Zničím ISIS! vyhlásila na sociální síti. Podívejte, co všechno na něj připravila

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz