Kanál

Výbuch vyděsil Držovice u Prostějova! Poničil kanály i domy

Neznámá látka explodovala v úterý odpoledne v kanalizaci v Držovicích u Prostějova. Výbuch poškodil jeden dům a několik kanalizačních vpustí. Při události naštěstí nebyl nikdo zraněn a hasiči nemuseli nikoho evakuovat. Co explozi způsobilo, zatím není jasné.

Tajemná exploze v kanalizaci vyděsila obyvatele Držovic kolem třetí hodiny odpoledne. Nejhorší situace byla v ulici Gorkého. "Já jsem myslel, že spadla bomba. Slyšeli jsme jednu ránu za druhou," popsal událost pro TV Nova jeden z obyvatelů.

Výbuch nadzvedl kanálové poklopy, některé z nich poničil. Drobné škody jsou i v několika domech. V několika domácnostech výbuch vytlačil odpady do místností. V jiné dokonce začalo hořet oblečení.

Hasiči požár naštěstí ihned zlikvidovali a důkladně zkontrolovali okolní domy i jejich sklepy, aby vyloučili další případné riziko. Za vše zřejmě může plyn, který se v podzemních rourách nashromáždil.

"Spíše to vypadá, že to nemá s klasickým plynem nic společného. Bude to asi kanalizační plyn," řekl velitel zásahu. Zasažená ulice zůstane pro jistotu nadále pod dohledem hasičů a plynařů.

Související obsah

Od rána stav kanalizačního potrubí prověřují technici pomocí kamerového systému. Přesnou příčinu zatím nikdo nedokáže odhadnout. Odborníci, kteří u výbuchu zasahovali, se s ničím takovým ještě nesetkali.
 

vrl, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kanál

Důležité Události

Píše se na Deník.cz