Islámský stát

Islámský stát nejsou jen fanatičtí zabijáci. Mají přesný plán!

Islámský stát nejsou jen fanatičtí zabijáci. Mají přesný plán!
Zdroj: Profimedia

Mysleli jste si, že Islámský stát je jenom skupina fanatiků, kteří mají v hlavách jen zabíjení? Možná jste se mýlili. Britský list The Guardian zveřejnil tajný dokument, který obsahuje plán této teroristické organizace na vybudování plnohodnotného státu.

Dokument čítající 24 stran popisuje vytvoření samostatného státu na území Sýrie a Iráku. Nechybí informace o vytvoření státní správy, jednotlivých ministerstev, infrastruktury i financování tohoto soběstačného administrativního celku.

Hlavní finanční prostředky by dle dokumentu měly plynout z těžby ropy a zemního plynu, resp. z kontroly nad vrty. Nechybí popis fungování školství, průmyslu nebo armády. Principy řízení Islámského státu, jak zní přesný název dokumentu, popisují plán vybudování sítě vojenských výcvikových táborů, včetně těch pro děti.

Kromě tohoto tajného dokumentu získal Guardian i dalších 30 spisů, které detailně popisují fungování teroristické organizace ISIS. K dokumentům přišli Britové přes studenta Oxfordské univerzity, který se Islámským státem dlouhodobě zabývá. Ten spisy získal od jednoho z podnikatelů z vnitřku organizace.

Islámský stát zaměřil svou pozornost i na Česko. Takhle hrozí v nejnovějším videu. Mezi "spojence ďábla" zařadadil poprvé i českou vlajku:

TN.cz/Jakub Deml
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz