Zoo Brno

Tragédie v Brně: Do zoo vtrhli psi a pozabíjeli zvířata!

Tragédie v Brně: Do zoo vtrhli psi a pozabíjeli zvířata!
Zdroj: Profimedia

Ošetřovatelka Zoo Brno našla ve středu ráno ve výběhu tři mrtvé klokany rudokrké a jednu lamu vikuňu a zahlédla dva prchající středně velké psy. Incident přežil samec emu hnědého, který se útoku psů dokázal ubránit.

Nebohý emu je sice fyzicky v pořádku, ale po takovém stresu je umístěn v zázemí zahrady a pečlivě sledován chovateli. Řádění psů nepřežili tři klokani a lama.

"K podobné události došlo již na jaře letošního roku, kdy ve stejném výběhu byli cílem útoku tři nandu pampoví a samice emu hnědého. Po ní bylo opraveno oplocení výběhu a každý týden probíhají kontroly vnějšího plotu areálu v horní části zahrady," uvedla mluvčí zahrady Monika Brindzáková.

Související obsah

V těchto místech je podle mluvčí oplocení zahrady v délce přibližně 450 metrů zastaralé, a proto se město Brno letos rozhodlo pro investici v předpokládané výši tři miliony korun právě do modernizace této části zoo.

Zdroj: Zoo Brno

"Znovu žádáme veřejnost, aby pokud uvidí v okolí zahrady volně se pohybující psy bez doprovodu majitele, aby neprodleně informovali policii nebo přímo vedení Zoo Brno. Vzniklá škoda je přibližně 45 000,- Kč a věc nyní šetří Policie České republiky," doplnila Brindzáková.
 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz