OKD

OKD se chystá propouštět! Bez práce má být TŘINÁCT TISÍC lidí!

Největší producent uhlí OKD hrozí hromadným propouštěním. Důvodem má být mimo jiné neustále klesající cena uhlí, která prohlubuje krizi. Společnost NWR, která vlastní Ostravsko-karvinské doly, žádá stát o pomoc. Návrhy na řešení celé situace ale ministři považují za nehorázné.

Hromadné propuštění, v horším případě dokonce konkurz. Vedení OKD už téměř nevidí východisko z prohlubující se krize. O neustále klesajících cenách uhlí jednají manažeři NWR se státem už delší dobu, až nyní ale vyplaval na povrch fakt, že schůzky se netýkají jenom dolu Paskov.

"Zapomeňte na Paskov. Je to o OKD jako celku. Jedná se o osud zaměstnanců OKD. Hrozí významné propouštění a v krajním případě až i konkurz," uvedl ministr průmyslu a obchodu.

Související obsah

NWR předala státu požadavky na pomoc. Jan Mládek - podobně jako další vládní představitelé - ale považuje návrhy NWR za nehorázné. "Oni předložili naprosto nedůstojný návrh a to mně ještě kolegové z odborů přemlouvali, abych nepoužil ostřejší slovo," řekl. Mezi požadavky bylo mimo jiné i snížení mezd zaměstnanců dolů o pět procent.

Krizovou situaci bude projednávat vláda už na příštím zasedání.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nechoď do práce! nakázal manželce. A má pravdu, je to pro něj levnější. Tady je důkaz!

Ženu vyhodili z práce. A důvod? Tomu neuvěříte!

František Bůžek/ lud, TN.cz

K tématu OKD

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz