Ozbrojenci

Ozbrojenci unesli Káddáfího syna! Poté zveřejnili VIDEO

Ozbrojenci unesli Káddáfího syna! Poté zveřejnili VIDEO
Zdroj: Twitter

Ozbrojenci v pátek unesli syna bývalého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího. Poté Hannibala donutili, aby pomocí videozáznamu všechny vyzval ke zveřejnění jakýchkoli informací o libanonském šíitském duchovním Sadrovi, který v roce 1978 záhadně zmizel. Hanibbal je nyní v rukou policie, která ho v noci osvobodila.

Libanonská televize odvysílala v pátek večer záznam, na kterém syn dřívějšího libyjského vůdce Muammara Káddáfího vyzýval každého, kdo má nějaké informace o pohřešovaném šíitském duchovním Sadrovi, aby je beze strachu uveřejnil. Hannibal byl zbitý, na nose měl jizvy a pod očima podlitiny.

Músa Sadr byl libanonský šíitský duchovní, který záhadně zmizel v roce 1978 při návštěvě Libye. Země sice tvrdila, že imám vycestoval do Itálie, v roce 2011 ale jeden z libyjských představitelů uvedl, že duchovní byl zavražděn. Libanon z činu obviňoval právě Muammara Kaddáfího.

Podle agentury AFP proto mohla za pátečním únosem Hannibala, pátého syna Muammara Kaddáfího, stát právě šíitská milice. Podle informací BBC už je ale Hannibal na svobodě. Za dosud nejasných okolností ho osvobodila libanonská policie. Ta nyní muže vyslýchá.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz