Černá Hora

Kvůli vstupu do NATO hrozí v Černé Hoře občanská válka

Kvůli vstupu do NATO hrozí v Černé Hoře občanská válka
Zdroj: ČTK

Vstup Černé Hory do NATO může vrhnout zemi do občanské války. Varoval před tím vůdce nacionalistické NSD Andrija Madič na demonstraci, které se zúčastnily tisíce lidí.

O bouřlivých protestech informoval německý portál DW. "Pokud o možnosti členství země v NATO rozhodne parlament bez referenda, přinese to Černou Horu na pokraj občanské války!" prohlásil vůdce opozice Madič na shromáždění v Podgorici.

Demonstrace se zúčastnilo asi 5000 lidí.Mávali srbskými a ruskými vlajkami. Na transparentech měli hesla "Putin je Srb" nebo "Matka Rus".

Černá Hora byla přizvána k jednání o vstupu do NATO na začátku tohoto měsíce. Rozšíření Severoatlantické aliance směrem na východ okamžitě komentovalo Rusko, které ohlásilo, že připraví protiopatření k ochraně svých zájmů. "Rusko vnímá rozšíření aliance jako pokus o ohrožení vlastní bezpečnosti a geopolitickou izolaci," komentují to ruská média.

Černá Hora by se mohla stát členem aliance zřejmě v roce 2017. Podle zveřejněných průzkumů veřejného mínění podporuje vstup do NATO 50,2 procenta populace. Velká část veřejnosti má v paměti letecké údery NATO během kosovské války v roce 1999 a cítí nedůvěru vůči alianci.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Tento malý chlapec je další obětí ISIS! Žije, ale teroristé mu provedli něco šíleného

Děsivá proroctví Baby Vangy se naplňují. Co čeká svět v roce 2016?

TN.cz / ych
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz