Vánoce

Nevíte si rady s výběrem dárků? Inspirujte se hity letošních Vánoc

Nevíte si rady s výběrem dárků? Inspirujte se hity letošních Vánoc
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Do Vánoc už zbývá pouhých deset dní a pokud ještě nemáte nakoupené dárky, je nejvyšší čas s tím začít. Tedy pokud nejste milovníky adrenalinu, který nakupování dárků na Štědrý den ráno přináší. Pokud nemáte nápad, čím své blízké obdarovat, inspirujte se tím, co letos Češi nakupují nejvíc.

Letošním Vánocům vévodí podobně jako v minulých letech elektronika. Obrovským hitem jsou také létající drony, které jsou oproti předešlým letem finančně dostupnější. "Dlouhodobě sledujeme to, jak se po dronech zvyšuje poptávka, nedávno jsme zařadili drony také jako samostatnou kategorii. Pod vánočními stromečky se určitě budou objevovat častěji," myslí si Alexandra Čermáková, obsahová manažerka nákupního portálu Heureka.cz.

Dalším hitem by mohly podle Čermákové být také outdoorové kamery, které s drony víceméně souvisí. "Natáčet v terénu různé aktivity se stalo oblíbenou kratochvílí Čechů a moderní je tyto kamery připínat právě na drony," říká.

Oblibu si letos získala i tzv. nositelná elektronika - chytré hodinky, chytré náramky nebo iHeatlh. Překvapením letošního roku je návrat ke společenským rodinným hrám, jako například Tučňáci na ledu nebo Dostihy a sázky, které se drží na předních místech v žebříčcích prodeje.

Související obsah

Děti

Dětem bude Ježíšek letos nejčastěji nadělovat stavebnice, drony, autíčka na dálkové ovládání, plyšové hračky a panenky. "Letošním hitem mezi hračkami je kromě nejnovějšího modelu stavebnice LEGO Star Wars také retro oranžová TATRA 148," uvedla pro TN.cz mluvčí e-shopu Alza.cz Šárka Jakoubková. 

Podle mluvčí portálu Heureka jsou sázkou na jistotu filmové a pohádkové motivy: "Letos bude nejoblíbenější jakákoliv hračka s motivem pohádky Ledové království – panenky, puzzle, společenské hry, ale také oblečení nebo tašky do školy."

V kategorii dárků pro teenagery vedou herní konzole, zařízení 2v1 (tablet i PC zároveň) a mobily se 4G/LTE pro nejrychlejší surfování na internetu. Nezbytností je také kvalitní příslušenství, mezi které patří selfie tyče, sluchátka, reproduktory a herní myši.

"Herní konzole se stávají zábavou pro celou rodinu, například díky pohybovým senzorům. Naopak v útlumu je poptávka po tabletech, roste jen v oblasti tabletů s větší obrazovkou nebo dokovací klávesnicí," popsala letošní trendy PR manažerka Mall.cz Michala Gregorová.

Související obsah

Ženy

Na dárky, které zkrášlí nejen tělo, ale prospějí také zdraví, se mohou letos těšit ženy a dívky. Největší oblibě se těší zařízení 2v1, fitness náramky, parfémy, šperky a domácí spotřebiče. Podle e-shopu Alza vedou například kulmy nebo mixéry na smoothie.


Muži

Potěšení pod stromečkem najdou také muži. Ti budou letos nejčastěji obdarováni takovými dárky, že si jich manželky doma moc neužijí. Hitem jsou outdoorové a záznamové kamerami, chytré hodinky, sporttestery, externí disky nebo sady nářadí.

Díky rostoucí ekonomice lidé letos utratí za dárky mnohem víc peněz než v předchozích letech. "Očekáváme, že lidé utratí za vánoční dárky až o 40 % více než v uplynulém roce. Pro zákazníky, kteří stále váhají s výběrem dárků, máme největší prodejní hity zařazené v našem dárkovém rádci," řekla Jakoubková z Alzy. 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz