Nos

Chlapeček vypadá jako Pinocchio. Ze lhaní mu ale nos nenarostl

Chlapeček vypadá jako Pinocchio. Ze lhaní mu ale nos nenarostl
Zdroj: YouTube.com

Při pohledu na něj se každému hned vybaví pohádka o loutce, které vyrostl nos pokaždé, když řekla lež. Ollie Trezis z Walesu se narodil se vzácnou poruchou, kvůli které vypadá jako živý Pinocchio.

Nejsou mu ještě ani dva roky a už si vytrpěl to, co někdo jiný ani za celý život. Narodil se totiž se vzácnou poruchou mozku, tzv. encefalokélou. Ta způsobuje, že část mozku se nezaniklou štěrbinou dostává skrze lebku ven a vytváří váček.

Jedenadvacetiměsíční chlapec je denně pod palbou nenávistných komentářů a jeho matka Amy si už několikrát vyslechla, že ho nikdy neměla porodit. "Vždycky se málem rozbrečím. Pro mě je Ollie perfektní a jsem na něj pyšná," svěřila se dvaadvacetiletá Amy listu Daily Mail.

Že je něco v nepořádku, zjistila mladá maminka ve 20 týdnu těhotenství, i tak se rozhodla dítě na svět přivést. "Byl tak maličký, když se narodil, ale jeho nos byl v té chvíli už velký jako golfový míček," řekla matka. Chlapeček musel od té doby podstoupit už několik náročných a bolestivých operací.

Související obsah

Lékaři mu museli zprůchodnit nosní přepážku, aby mohl pořádně dýchat. Během dalších zákroků mu odstranili přebytečný kus nosu. Nikdy ale nebude vypadat jako ostatní děti. I přes všechny hrůzy je Ollie neskutečný optimista a pořád se směje. Jeho maminka si přeje jediné - aby ho ostatní lidé neodsuzovali kvůli vzhledu a objevili v něm toho skvělého človíčka, kterým je.
 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz