Policie

Poprask kvůli prášku: U soudu zasahovaly i speciální jednotky!

Před budovou Okresního soudu v České Lípě stály dekontaminační vozy. Uvnitř i venku pobíhali hasiči a policisté. To všechno se dnes dělo jen kvůli prášku, který se vysypal po otevření jedné obálky na pracovníky justiční stráže.

Policisté i hasiči měli pohotovost. Pracovníci justiční stráže dopoledne otevřeli obálku, ze které se na ně vysypal bílý prášek. Okamžitě proto zavolali na tísňovou linku. To, co následovalo potom, připomíná akční film.

Na místo byly okamžitě povoláni profesionálové z řad hasičů i policistů. Dorazily ale i dobrovolné jednotky z Nového Boru a České Lípy a v pohotovosti byly dokonce i dekontaminační jednotky.

Související obsah

Hasiči v protichemických oblecích už zajistili neznámou látku, která musí být podrobně prozkoumána. Čtyři pracovníci justiční stráže, na které se prášek vysypal, se domů nedostali bez toho, aniž by prošli dekontaminačním vozem. Tady se svékli, umyli a dostali čisté oblečení. Původní oblečení je v barelech a zůstane tam tak dlouho, dokud se nezjistí, co je prášek zač.

Policisté po incidentu museli dokonce zajistit celé přízemí budovy soudu. Nikdo proto celé dopoledne a část odpoledne nemohl dovnitř, ale ani ven.

Ivan Berka/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Policie

Důležité Události

Píše se na Deník.cz