Kurzy

Norsko školí uprchlíky: Být sexy a pít alkohol je v pořádku!

Norsko školí uprchlíky: Být sexy a pít alkohol je v pořádku!
Zdroj: Profimedia

Ačkoli jsou u nás ženy povolnější a vyzývavější, nejsou to pouze sexuální objekty. Takto zní hlavní poselství norských kampaní, které v současné chvíli školí uprchlíky po celé zemi. Muslimové jen nevěřícně kroutí hlavou.

"Pokud u nás doma někdo zatouží po ženě, prostě si ji může vzít a nebude potrestán, alespoň ne policií," kroutí nevěřícně hlavou Eritrejec Kelifa, který se jednoho z norských seminářů s cílem proškolit uprchlíky účastnil.

Jak přiznal v rozhovoru pro The New York Times, je těžké odolat ženě, která se na muže usmívá, nebo je dokonce vyzývavá. Není zvyklý ani na to, že ženy chodí často samotné a že se páry veřejně líbají.

"Lidé z některých částí světa neviděli v životě ženu v minisukni, jen v burce,“ potvrzuje policejní mluvčí Henry Ove Berg. „Když přijdou do Norska, něco se jim přihodí v hlavě,“ dodává.

Právě kvůli tomu začaly probíhat po celé zemi na sobě nezávislé kampaně, které mají za cíl uprchlíky proškolit. Ačkoli jsou muži mnohdy v šoku, podle dobrovolníků projevují snahu a chtějí se všem zvyklostem naučit.

Kampaně jsou zaměřené hlavně na téma sexu a znásilnění, kterého se dopouští stále větší počet mužů. "Nutit někoho k sexu je v Norsku zakázané, i když jste s tou osobou v manželském svazku,“ zní hlavní poselství.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dojemný příběh: Muž plní vánoční přání tisícům uprchlíků! Jak se mu to povedlo?

Orlando Bloom mezi syrskými uprchlíky! Musíme si pomáhat, vyzývá herec

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz