Vražda

Senior (90) se Vánoc nedožil, zabili ho den před Štědrým dnem

Policisté z jižní Moravy pátrají po vrahovi, který před Štědrým dnem zabil devadesátiletého seniora z Ivančic. V noci se dostal do jeho domu, ukradl cennosti a důchodce potom zavraždil. Násilník může být velmi nebezpečný, a proto policie žádá veřejnost o pomoc.

Celou noc před Štědrým dnem na místě činu pracovali kriminalisté. Sousedé nejdřív doufali, že dům si jen vyhlédli zloději a policie vyšetřuje vloupání. Jenže když hlídky celý dům obehnaly páskami a na místo přijela mordparta v bílých kombinézách, bylo jasné, že muž se stal obětí vraha. V pátek to potvrdila policie.

"Neznámý pachatel zavraždil v rodinném domku devadesátiletého seniora," uvedla mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

Bezbranného důchodce podle stop na místě svázal provazem a pak mu prohledal celý dům. Vrah nejspíš potřeboval peníze a z domu si odnesl řadu cenností. Proč ale seniora zavraždil, na to nikdo nezná odpověď.

Související obsah

Jeho rodina za ním přijela na vánoční návštěvu 22. prosince. Den poté si už sousedka všimla něčeho podezřelého. "Ráno o půl osmé jsem si všimla, že byla otevřená branka," řekla sousedka zavražděného seniora TV Nova.

Nejdřív to vypadalo, že důchodce jen zapomněl zavřít. Pak ale příbuzní objevili v domě bezvládné tělo. Ivančicemi obchází strach a sousedé spekulují, že vraždu má na svědomí víc útočníků.

Kriminalisté zatím netuší, kdo mohl seniora zavraždit, a proto žádají o pomoc i veřejnost. Pokud někdo viděl před jeho domem podezřelé lidi, ať kontaktuje linku 158.

vbo, Josef Svoboda, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz