Leonid Brežněv

VIDEO: Brežněv zazpíval z hrobu. Přeje lidem šťastný Nový rok

Někdejší sovětský diktátor Leonid Brežněv "vstal z mrtvých". Ovšem jen na sociálních sítích, kde se šíří poměrně povedený videoklip. Autor v něm Brežněva rozezpíval sestřihem jeho projevů a nechává ho popřát hezký Nový rok.

Videoklip se zpívajícím Brežněvem má zatím přes půl milionu shlédnutí a rychle se na sociálních sítích šíří. Je totiž zručně vyrobený, sestřihaný a ozvučený, takže se lidem patrně líbí. Na Facebooku ho výkřiky "super" častují i lidé v azbuce - lhostejno, zda v něm vidí připomínku dávné sovětské slávy a moci nebo vtipnou parodii.

V klipu se střídá několik autentických Brežněvových projevů - a některé z nich skutečně pronášel jako přání do Nového roku. V jiných rekapituluje události minulé. Třeba když zpívá: "Tento rok byl těžký pro bratrské národy. Jak víte, letos jsme museli prožít válku. Bude mnoho velikých vítězství..."

Ve světle historických událostí, které ve skutečnosti následovaly po Brežněvově éře a ještě později, kdy se rozpadl Sovětský svaz, působí diktátorova sebejistota ("S důvěrou hledíme vpřed..."), jeho plány a představy trochu směšně.

Zamrazí ovšem při tom, když si člověk uvědomí, že jen za sledování podobné legrácky ho v SSSR mohl čekat vyhlazovací gulag nebo v ČSSR přinejmenším pár let vězení.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz