žirafa

První mládě roku 2016! Brněnská zoo se pochlubila malou žirafou

Prvním mládětem roku 2016 v brněnské zoologické zahradě je žirafa síťovaná narozená v úterý 5. ledna.

Obrovská radost v brněnské zoo! Krátce po Novém roce se dočkali prvního přírůstku. Je jím mládě žirafy síťované. První veterinární prohlídka ukázala, že mládě je samička, váží asi 70 kilogramů a měří 170 centimetrů.

Matkou je nejstarší brněnská žirafí samice Janette, která v srpnu oslaví patnáctiny. Mládě zůstane první měsíc s matkou oddělené od ostatních zvířat a za příznivého počasí by mělo být k vidění i ve výběhu Safari.

"Jméno malé žirafce tentokrát vyberou chovatelé, a to z návrhů našich facebookových příznivců. Anketu spustíme během dnešního dne a jméno oznámíme na konci ledna,“ řekl mluvčí zoo Michal Vaňáč.

Zdroj: Zoo Brno

Matka Janette přijela do Brna v roce 2003 ze Zoo Dvůr Králové a od té doby se jí narodilo pět mláďat. Část jejích potomků je ve Dvoře Králové, část v Amsterodamu a je nejen matkou, ale také několikanásobnou babičkou.

Související obsah

Žirafy se mohou rozmnožovat po celý rok, nejvíce mláďat se rodí uprostřed léta, ale výjimkou nejsou ani zimní porody. Samice obvykle rodí v intervalu dvou let a březost trvá 420-468 dnů. Novorozené mládě, které váží kolem 60 kilogramů a měří asi 170 cm, přijde na svět pádem z téměř dvoumetrové výšky. Přesto se už za necelou půlhodinu postaví na vlastní nohy a saje mateřské mléko.
 

vrl, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz