Otrava

OTRAVA OXIDEM: Na Ostravsku skončilo v nemocnici 16 lidí!

Hasiči a záchranáři na Ostravsku měli v noci na sobotu pořádě napilno. Hned na dvou mítech zasahovali kvůli otravě oxidem uhelnatým. Celkem 16 lidí skončilo v nemocnici.

Dva zraněné odvezly sanitky v noci na sobotu z rodinného domku ve Frýdlantu nad Ostravicí do zdravotnického zařízení, celkem 14 osob v sobotu ráno z rodinného domku v Hlučíně také skončilo v nemocnici. Za zranění na prvním místě může zřejmě krb, v Hlučíně plynový ohřívač.

Ve Frýdlantu nad Ostravicí, odkud byly do nemocnice odvezeny dva lidé, zasahovala krátce po páteční půlnoci jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice ve Frýdku-Místku a jednotka dobrovolných hasičů z Frýdlantu nad Ostravicí.

Související obsah

V Hlučíně, kde žije v rodinném domku pěstounská rodina, se oxidu uhelnatého z karmy nadýchalo celkem 5 dospělých a 9 dětí. Zasahovala zde jednotka HZS MSK ze stanice v Hlučíně. Nadýchaní byli odvezeni v sobotu ráno do Městské nemocnice v Ostravě (MNO). V těchto chvílích se rozhoduje o použití hyperbarické komory pro některé z nich.

hru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz