Nebezpečí

Nebezpečná Hurghada? Těmto destinacím se určitě vyhněte!

Nebezpečná Hurghada? Těmto destinacím se určitě vyhněte!
Zdroj: TV Nova

Chystáte se vyjet do zahraničí? Pořádně si rozmyslete, kam vyrazíte. Ministerstvo zahraničních věcí ČR varuje před cestami do devatenácti států, kde hrozí vysoké nebezpečí teroristických útoků, ozbrojených konfliktů a také únosů.

V posledních letech se objevuje velký nárůst terorismu i v zemích, kam velice rádi cestují Češi. Ministerstvo zahraničních věcí, proto vydalo seznam států, který varuje před návštěvou těchto destinací a upozorňuje na nebezpečí, která tam hrozí.


Velice atraktivním místem pro turisty je Egypt. Ročně tam vyjede několik desítek tisíc Čechů. V celém státě je ale potřeba dbát zvýšené bezpečnosti. MZV doporučuje vyhýbat se hromadným shromážděním a dbát pokynů bezpečnostních složek. K násilným událostem tam mohou být využity zejména významná data jako 25. 1., 30. 6., 1. 7., 14. 8. a 6. 10.

Související obsah


Bezpečná není ani cesta do Jemenské republiky. Situace se tam začala zhoršovat už v roce 2014 poté, co stoupenci severojemenských kmenů obsadili hlavní město Sana´a a další velká území. Konflikty, které tam probíhají, dokonce donutily i nejvyšší představitele Jemenu opustit hlavní město. Jako rizikové je vyhodnoceno celé území.


Už několik let dochází k ozbrojeným střetům i v Sýrii.
 Za poslední dobu se ale výrazně zhoršily. Rizikové jsou všechny regiony. Sýrie je i pro Čechy velice atraktivní a to především díky své obchodní čtvrti v Damašku a římskému divadlu ve městě Bosra. Několik Čechů tam dokonce i žije. MZV ale vyzývá české občany, kteří se v Sýrii nacházejí, aby ihned tuto zemi opustili.

Související obsah


Únosy, přestřelky a teroristické konflikty hrozí v těchto státech:


Afghánistán
Alžírsko
Čad
Egypt
Irák
Jemen
Jižní Súdán
Kamerun
Keňa
Konžská demokratická republika
Libye
Mali
Niger
Nigérie
Pákistán
Somálsko
Středoafrická republika
Súdán
Sýrie


Před každou cestou do zahraničí je dobré využít registrační systém DROZD
. Každý občan České republiky si zde vylní formulář, kam zapíše kdy a jakou zemi navštíví, poskytne kontaktní údaje na sebe i na blízké osoby a v případě nutné pomoci ho lze jednoduše vyhledat i v zahraničí.

Podívejte se na reportáž o útoku na hotel v letovisku Hurghada v Egyptě: 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DĚSIVÉ VIDEO: Útočníci přepadli moderátorku během vysílání! Diváci trnuli hrůzou

iva, TN.cz

K tématu Nebezpečí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz