Dimenze

BRÁNA DO JINÉ DIMENZE: Natočili ji u fyzikální laboratoře!

Na internetu se objevilo video, na kterém je vidět podivný úkaz, který mnozí považují za bránu do jiné dimenze! Podivná "brána" se objevila na obloze u urychlovače částic CERN nedaleko Ženevy.

A právě fakt, že se nebeský portál se objevil v blízkosti urychlovače částic, není podle mnoha teorií vůbec náhoda. Bránu do jiného vesmíru měly totiž otevřít právě zrychlené částice z Velkého hadronového urychlovače.

Mnoho konspirátorů ihned po shlédnutí videa přispěchalo s teorií, že podivný úkaz na obloze nad CERNem musí být vstupní brána do jiného paralelního vesmíru. Množí se také obavy, že vědci, kteří s částicemi v CERNu na urychlovači pracují, nemají svůj výzkum pevně pod kontrolou a právě nebeský portál je jeho vedlejším produktem.

Pokud by se opravdu podařilo objevit bránu do jiného vesmíru, byl by to obrovský revoluční úspěch na poli vědy. Podle mnoha vědců totiž musí existovat nesmírné množství dalších paralelních vesmírů.

Související obsah

Vědci v CERNu se v poslední době intenzivně věnují možnosti, že existují další paralelní vesmíry a snaží se o nich zjistit co se dá. Výzkum úzce souvisí s gravitací, která podle vědce Mir Faizala z CERNu může unikat do dalších rozměrů. "Pokud se to opravdu děje, tak mohou pomocí urychlovače vznikat miniaturní černé díry," dodává Faizal.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz