Zemětřesení

Postel při zemětřesení: Luxusní záchrana nebo těsná kobka?

Když se zem zatřese, člověk hledá rychle ochranu, Je ale bezpečno v bytě či domě? Pakliže jste v téhle speciální posteli, tak prý ano.

V našich končinách se zemětřesení naštěstí nevyskytuje příliš často a nemá tak ani svou ničivou sílu. Jsou ovšem na světě oblasti, kde jsou zemské záchvěvy takřka každodenní záležitostí. A k tomu patří i četné rady a nejrůznější zabezpečení v případě náhlých otřesů.

Jedna ze základních pouček radí urychleně opustit budovy, které se mohou zřítit. Co ale když otřesy přijdou v noci, v době kdy spíte. Přesně na tenhle moment ve svých úvahách myslel i 66letý čínský vynálezce Wenxi Wang. Má patentovanou postel, která garantuje úplnou ochranu v ní spící osoby v době zemětřesení.

Související obsah

Jeho koncept má zabudovaný seizmické čidlo, které při zaznamenání záchvěvů zafunguje okamžitým zajetím lůžka s ležící osobou do nitra postele. V ní jsou pro přežití i zásoby pití, jídla a třeba také plynová maska. Je prý jen otázkou času, kdy se některý z výrobců v zemětřesením často postižených oblastech chopí obchodní příležitosti a začne s výrobou.
 

pel
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz