Mobilní telefon

Olivia (9) bude mít celý život hroznou jizvu! Kvůli pouzdru na mobil

Olivia (9) bude mít celý život hroznou jizvu! Kvůli pouzdru na mobil
Zdroj: Profimedia

Na to, že v dětství měla iPhone 5c nikdy nezapomene dnes devítiletá Olivia Retterová z Velké Británie. Gelové pouzdro telefonu, na kterém usnula, totiž ve spánku vyteklo a dívce způsobilo vážné poleptání. Podle lékařů jí jizvy už zůstanou.

Devítiletá Olivia neměla dovoleno mít ve svém pokojíčku telefon. V noci na 3. září se jí podařilo ho tam ale propašovat. Vedle telefonu pak usnula. V noci přišla probudit maminku Karly (35 let) s tím, že ji strašně pálí nožička.

"Myslela jsem si, že si dělá legraci a poslala ji do postele. Pak jsem ráno viděla tu strašnou spáleninu na její noze. Byla jsem v šoku, že tohle dokáže udělat pouzdro na mobilní telefon," svěřila se médiím Karly Retterová.

"Doktoři řekli, že je to těžké poleptání a že bude mít jizvy po celý život. Nedovedu si představit, že bude mít na noze jizvu ve tvaru mobilního telefonu," dodala Karly.

V pouzdru byl gel neznámého složení. Přestože pouzdro není nikde viditelně porušeno, tekutině se nějak podařilo vytéct a poleptat Olivii stehno. Deníku Daily Mirror matka Karly řekla, že se třikrát pokusila kontaktovat zástupce prodejce, ale že se s ní o zranění její dcery nikdo nebavil.

Mluvčí obchodů New Look, kde Karly své dceři pouzdro koupila, ale potvrdila, že tento typ je stahován ze všech obchodů. Tvrdí také, že se již s matkou dívky spojili. "New Look mluvil se zákazníky, kterých se to týká, a bere jejich stížnost velmi vážně. S ohledem na naše zdravotní a bezpečnostní postupy jsem všem obchodům nařídili, aby tento produkt okamžitě stáhli z prodeje. Náš tým hned začal s vyšetřováním a společně s dodavatelem se snaží incident pochopit a předejít tomu, aby se opakoval."

Související obsah

Když si matka představí, jaké následky mohlo používání tohoto pouzdra mít, je v šoku. "Nebylo tam žádné varování ani nic podobného o tom, že je uvnitř pouzdra chemikálie, která může způsobit takové poleptání," zoufá matka. "Představte si, kdyby Olivie zrovna telefonovala nebo držela telefon před obličejem, mohlo ji to vytéct na obličej nebo do očí! Nenapadne vás, že se něco takového může stát!"
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz