Sexuální obtěžování

"Taḥarrush game'a" - Tento pojem vysvětluje sexuální útoky na ženy

"Taḥarrush game'a" - Tento pojem vysvětluje sexuální útoky na ženy
Zdroj: ČTK / profimedia

Nechutné hromadné útoky na ženy ze silvestrovské noci mají šokující vysvětlení. Zatímco nám Evropanům to připadá jako nechutný zločin, pro muslimy je to běžná kratochvíle s dlouhou tradicí.

Jmenuje se to Taḥarrush game'a (v egyptštině) nebo Taharrush jamaʿi (v arabštině) a v překladu to znamená něco jako hromadné obtěžování nebo skupinové zneužívání.


Jde o praktiku, kdy si velká skupina mužů vyhlédne bezbrannou ženu, tu obestoupí a pak ji útočníci v lepším případě "jen" osahají na intimních místech, v tom horším dojde i ke znásilnění, píše Wikipedie.
 


Muslimští muži, především mladíci, kteří ještě nemají manželku nebo si ženu nemohou dovolit, protože by ji neuživili, podobné útoky páchají, aby ulevili sexuálním pudům. Využívají krytí ve velkých skupinách lidí při akcích jako jsou koncerty, mše nebo demonstrace.Nebo jako v nejčerstvějším případě oslavy příchodu roku 2016. Zatímco Evropané jsou útoky znechucení a rozzuřeni a žádají tvrdé tresty, pro muslimy je Taḥarrush game'a v podstatě nevinná zábava, která se toleruje.


Tento nechutný zvyk přitom často odnesou i muslimské ženy, nejenom "kacířky". A útočníkům je jedno, jestli se vrhnou na dospělou ženu, dívku, zahalenou či nezahalenou.Západní svět se s termínem Taḥarrush game'a poprvé zblízka seznámil v roce 2011, když v severní Africe probíhalo takzvané Arabské jaro. Tehdy se obětí útočníků stala televizní reportérka Lara Logan.

A nyní to vypadá, že zástupy prchajících mladých muslimů, kteří jsou odmalička vychováváni s tím, že ženy jsou podřadné služky, si svou "zábavu" nesou s sebou.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz