Kolín nad Rýnem

Kolín nabízí 10 tisíc eur! Hledá pachatele sexuálních útoků

Místo oslav, trestní oznámení. Nový rok odstartoval v Kolíně nad Rýnem brutalními sexuálními útoky, jejichž pachatelé stále unikají spravedlnosti. Kolínské státní zastupitelství proto nabízí až 100 tisíc eur za informace, které by vedly k dopadení pachatelů.

Kolínská policie už kvůli incidentům silvestrovské noci přijala téměř 600 trestních oznámení. Dvě pětiny všech případů přitom tvoří sexuální napadení. Ačkoli strážníci vyšetřují 23 lidí, stále nepadlo žádné obvinění. Chybí totiž informace a důkazy, které by pachatele usvědčily. Informuje o tom německý Kölner Stadt-Anzeiger.

Státní zastupitelství se nyní obrací na svědky silvestrovských napadení. Každému, kdo dokáže pachatele identifikovat, nebo poskytne jiné informace vedoucí k jejich dopadení, nabízí prokuratura odměnu až 100 tisíc eur.

Lidé dávají brutální útoky do souvilosti hlavně s nezvladatelným přílivem uprchlíků. Se vzrůstajícím strachem navíc roste počet demonstrací a odvetných akcí. Německý ministr spravedlnosti Heiko Maas ale upozorňuje na to, že nic není černobílé. Někteří běženci zákony dodržují a nepřejí si být spojováni s násilnostmi, řekl ve Spolkovém sněmu.

Související obsah

S útočníky ale slitování nemá. "Pachatele musíme pohnat k zodpovědnosti. A pro cizince, kteří se dopustili trestného činu, může být důsledkem i deportace," uvedl Maas.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PŘES NOC HVĚZDOU: Bloggerka sdílela smutnou sexuální pravdu. Získala si tím celý internet!

ŠÍLENÉ VIDEO: Muž načapal manželku při nevěře! Podívejte se na jeho reakci

lud, TN.cz

K tématu Kolín nad Rýnem

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz