Jakarta

Na Jakartu útočil IS. U tří zadržených našli vlajku islamistů!

Na Jakartu útočil IS. U tří zadržených našli vlajku islamistů!
Zdroj: Profimedia

Tři muže zadržela indonéská policie po včerejších teroristických útocích v Jakartě. U jednoho z nich našla vlajku islámského státu. Trojici policisté podezírají z toho, že byli na útočníky napojeni.

Nález vlajky tzv. Islámského státu nebyl překvapením a do včerejších událostí zapadá. K sérii útoků v Jakartě se totiž už včera přihlásil Islámský stát. Nejlidnatější muslimská země světa Indonésie byla v minulosti obětí několika pumových útoků, za něž přijali odpovědnost islámští radikálové.

Od konce roku je indonéská policie opět ve stavu nejvyšší pohotovosti. Úřady v prosinci oznámily, že zmařily plán islámských radikálů na útoky proti vládním budovám a sídlům zahraničních misí. Na Nový rok střežilo kostely, letiště a další veřejná místa na 150.000 indonéských policistů.

Masakr v centru Jakarty odstartovala série několika silných explozí a následně se mezi ozbrojenci a policisty rozpoutala přestřelka. Cílem útoků byla i policejní stanice a dvě ambasády. Tři sebevražední útočníci se odpálili v kavárně Starbucks v rušné čtvrti města. Americký kavárenský řetěz poté oznámil, že až do odvolání zavírá všechny své podniky ve městě. Útoky si vyžádaly sedm mrtvých.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz