Několik jednotek hasičů zasahovalo včera večer u požáru v bytě v 17. patře panelového domu v pražských Bohnicích. Hasiči zachránili ženu s chlapcem a evakuovali dalších 20 lidí.
Požár vypukl ve Vratislavské ulici v posledním patře sedmnáctipatrového paneláku. Na místo ihned zamířily tři jednotky hasičů s výškovou technikou, policisté a záchranáři. „Naštěstí to 17. patro bylo poslední, takže jsme nemuseli z vyšších pater zachraňovat žádné obyvatele,“ sdělil TV Nova hasič Jan Havrda.
Hasiči zachránili ženu s dítětem, které předali do péče záchranářům. Ti je pak odvezli do nemocnice. Dalších 20 lidí preventivně evakuovali. „Asi v desátém patře jsme potkali uživatelku s dítětem, která odcházela z bytu. Dali jsme jí vyváděcí masku a předali záchranné službě,“ doplnil Havrda.
Zasahující hasiči natáhli do 17. patra hadicové vedení, další vodní proud byl využit pomocí suchovodu v domě a k požáru přivezli hasiči také dvaapadesátimetrový žebřík. Příčinu požáru a jaká bude výše škody jsou předmětem dalšího vyšetřování.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz