CVVM

Nechceme vás tady, vzkazují Češi uprchlíkům. Bojí se islamistů

Nechceme vás tady, vzkazují Češi uprchlíkům. Bojí se islamistů
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Velká část české veřejnosti se kloní k názoru, že by Česká republika neměla přijímat uprchlíky ze zemí postižených válečným konfliktem. Uprchlickou krizi vnímají Češi jako bezpečnostní hrozbu nejen pro ČR, ale pro celý svět. Vyplývá to z nejnovějšího výzkumu Centra pro veřejné mínění.

V loňském roce musela Evropská unie v důsledku válečných konfliktů čelit enormnímu přílivu uprchlíků. To rozvířilo debatu o přerozdělování uprchlíků do jednotlivých států a také o povinných kvótách, které určují, kolik běženců jsou země EU nuceny přijmout.

 

Postoj Čechů je i přes nekonečné debaty politiků jasný - uprchlíky tady většina lidí nechce. Podle výzkumu je 60 % lidí proti úplnému přijímání uprchlíků, třetina dotázaných je pro jejich přijetí jen do doby, než budou schopni vrátit se do země svého původu. Jen 2 % oslovených Čechů zastávají názor, že by ČR měla uprchlíky přijmout a nechat je se zde usadit. Odpor k přijímání uprchlíků se přitom stále zvětšuje.

Související obsah

Češi od uprchlíků očekávají, že se co nejvíce přizpůsobí zvyklostem české kultury a dlouhodobě je vnímají jako bezpečnostní riziko. Jako výraznou hrozbu vnímají Češi uprchlíky jednak ve vztahu k ČR (82 %), ale i v evropském (89 %) a světovém (83 %) měřítku. Ještě větší hrozbu než uprchlíci představuje podle Čechů Islámský stát.

Výzkum se také zabýval rozdílnými názory na přijímání uprchlíků ze zemí Blízkého východ a severní Afriky a Ukrajiny. Uprchlíci pocházející z Ukrajiny Čechům zdaleka tolik nevadí, přijalo by je 43 % dotázaných, oproti tomu uprchlíky z Blízkého východu a severní Afriky by přijalo jen 16 % respondentů.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

OTŘESNÉ: Neměcko trápí sexuální útoky! Uprchlíci lační po místních ženách!

Orlando Bloom mezi syrskými uprchlíky! Musíme si pomáhat, vyzývá herec

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz