Sníh

Sněhová bouře v USA zabila osm lidí! 11 států hlásí stav nouze

Spojené státy zasáhla obrovská sněhová bouře, která si vyžádala už nejméně osm životů. Na některých místech leží i dvaceticentimetrová bílá pokrývka, bude ale hůř. Meteorologové varují, že do neděle napadne až 80 centimetrů sněhu.

V ohrožení je na 85 milionů lidí, informuje BBC. Sněhová bouře už dorazila na východní pobřeží USA, kde si vyžádala osm lidských životů. Ve Washingtonu mají v současné době téměř 20 centimetrů sněhu.

Meteorologové ale varují, že bouře zesílí. Do neděle přibude na některých místech i 60 centimetrů nového sněhu.

Kvůli kalamitě už vyhlásilo jedenáct států stav nouze. Doprava kolabuje, letecké společnosti zrušily více než osm tisíc letů. Uzavřené jsou i některé velké obchody a instituce.

Celou situaci navíc komplikuje velmi silný vítr, který dosahuje rychlosti až 80 kilometrů v hodině.

Lidé zůstávají doma a dělají si zásoby. Regály v obchodech jsou prázdné.

"Je to pro nás všechny úplně nová zkušenost," řekl reportérům ze CNN řidič pluhu z Virginie. "Minulé zimy byly mnohem slabší," dodává.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NEUVĚŘITELNÁ GALERIE: V USA řádí rekordní mrazy a mění auta v ledové sochy

Nejúžasnější fotka všech dob vznikla náhodou. Neuvěříte, jak vznikl magický ledový efekt

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz