Univerzita

HIT internetu: Ostravská technika láká nové studenty v šíleném klipu

Nové video, ve kterém Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUL) láká nové studenty, se rychle stalo hitem. Během pěti dní jej na sociální síti YouTube vidělo více než 100 tisíc lidí. Někteří studenti se ale cítí klipem dotčení.

Ve videoklipu vystupuje herec a ostravský patriot Michal Kavalčík, který ztvárnil postavu geniálního vědátora docenta Vlákna. Společně s ním nazpívala píseň Hey lamo! finalistka prvního ročníku Česko Slovenské SuperStar Markéta Konvičková, která na VŠB-TUL studuje na ekonomické fakultě.

Ostravskou techniku se klip snaží představit jako moderní školu, kde se zdaleka neučí jen hornické obory. Ukazuje třeba úspěchy, kterých dosáhla Fakulta strojní nebo moderní vybavení Fakulty elektrotechniky a informatiky, která vloni zprovoznila superpočítač Salomon, čtyřicátý nejvýkonnější počítač na světě.

Video se na českém internetu stalo hitem. Za pět dní si jej na Youtube pustilo více než 100 tisíc uživatelů. Přibližně dvěma třetinám hodnotitelů se čtyřminutový klip ostravské techniky líbil. Objevily se ale také negativní názory.

"Taky bych čekal od Univerzity, že bude mít alespoň trochu úroveň. Toto je teda tragikomedie," napsal jeden z komentujících. "Klip dobrej, ale vidím v tom stejný problém, jako u VUTčka - shazuje to vážnost instituce. Co jsem se bavil s borcema, co budou letos maturovat, tak pro pobavení dobrý, ale není to nic, co by je přesvědčilo k tomu jít na školu," uvedl další uživatel, který přitom připomněl klipy brněnského Vysokého učení technického.

Související obsah

To před dvěma lety ukázalo českým vysokým školám nový způsob, jakým lákat potenciální studenty. Klip "Miluji tě, mé VUT" má na YouTube tři čtvrtě milionu shlédnutí. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií na to navázala promovideem ve stylu traileru na hollywoodský film Vlk z Wall Street. Video rozčílilo feministky podobně jako sexistický klip Lesnické a dřevařské fakulty brněnské Mendelovy univerzity.

Letošní maturanty láká prostřednictvím videoklipů vedle VŠB-TUL hned několik fakult. Fakulta strojní VŠB-TUO představuje potenciálním studentům absolventy a jejich atraktivní profese. Uchazeči o studium se dozví, že s diplomem z této fakulty mohou například vyvíjet družice, vylepšovat zbraně nebo řídit ČEZ.

S po technické stránce velmi zdařilým klipem přišla Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy. Letošní maturanty láká v klipu, v němž jsou rapperem a youtuberem SkyMaxem prezentovány jednotlivé obory, které si zájemce o studium může na fakultě zvolit.

Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity v krátkém klipu představuje pozitiva fakulty, jako kupříkladu nabídku zahraničních stáží, možnou investici na podnikatelský záměr či vysokou zaměstnanost absolventů.

Hned dva klipy představila letos v lednu Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně. V hororově laděném videu Nebojíš se? seznamuje potenciální studenty s těžkostmi studia jako je odevzdávání seminární práce na poslední chvíli. Romanticky laděné video Chceš to prožít? zatím na YouTube sklidilo převážně kritiku.


 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Univerzita

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Krátká zpráva

Kvůli těžbě v dolu Turow zaplatí Poláci 500 tisíc eur denně

Polsko bude muset kvůli Turowu platit penále 500 tisíc eur denně. Soudní dvůr EU tak vyhověl české stížnosti. Hnědouhelný důl, který měla polská vláda podle EU dávno zavřít, stále funguje kousek od českých hranic. Polská strana nerespektovala předběžné rozhodnutí o přerušení těžby z května. Vyplývá to z tiskové zprávy soudu.

Píše se na Deník.cz