Potraviny na pranýři

Tenhle hnus nám prodávají v obchodech! Nakupujete tam i vy?

Tenhle hnus nám prodávají v obchodech! Nakupujete tam i vy?
Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Plesnivé salámy, zkažené oříšky, páchnoucí želatina. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zveřejnila nový seznam potravin, které v poslední době neprošly kontrolou kvality a co víc, inspekce je označila dokonce za nebezpečné.

Šestice potravin neprošla poslední kontrolou SZPI. Jejich přesný popis zveřejnila na stránkách Potraviny na pranýři, kde byly označeny jako nebezpečné. V současnosti by tyto potraviny už neměly být na pultech.

Z dlouhodobých výsledků kontrol je patrné, že prohřešky se často opakují u stejných výrobců a prodejců. Neuškodí si tedy všímat, která značka potravin má opakované nálezy, či u kterého obchodníka se vyskytují nešvary tak často, že je lepší vypravit se ke konkurenci.

Skaličan TURISTICKÝ SALÁM

Místo kontroly: Lua Pham Thi, Tanvald, Krkonošská 363

Výrobce: SKALIČAN a.s., Česká Skalice, Zelená 226

Na povrchu potravin byl zjištěn výskyt bílých a bílozelených kolonií plísní viditelných prostým okem. Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení. Při kontrole nebyly zjištěny nevyhovující teploty skladování tohoto výrobku, výrobek neměl prošlé datum použitelnosti.

Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Skaličan VYSOČINA

Místo kontroly: Lua Pham Thi, Tanvald, Krkonošská 363

Výrobce: SKALIČAN a.s., Česká Skalice, Zelená 226

Na povrchu potraviny byl zjištěn výskyt bílých kolonií plísní viditelných pouhým okem. Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení. Při kontrole nebyly zjištěny nevyhovující teploty skladování tohoto výrobku, výrobek neměl prošlé datum použitelnosti.

Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Lískové ořechy neloupané

Místo kontroly: AHOLD Czech Republic, a.s., Pardubice, Poděbradská 297

Výrobce: Encinger, spol. s.r.o., Bratislava, Jadranská 13

Jádra přibližně třetiny ořechů byla kontaminována plísní. Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení.

Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Želatina v prášku - KUCHYŇSKÁ ČIRÁ

Místo kontroly: OD ANDY s.r.o., Česká Lípa, Erbenova 2906

Výrobce: Natura a.s., Havlíčkův Brod, Hamry 1596

Chuť a vůně připravené želatiny byly nepříjemné, po kažení, byl patrný fekální zápach po rozkladu suroviny. Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení.

Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Paprikový bok

Místo kontroly: FOLGET, spol s.r.o., Prostějov, Tylova 1507

Povrch výrobku byl lepkavý a oslizlý, výrobek zapáchal po kažení. Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení. Při kontrole nebyly zjištěny nevyhovující teploty skladování tohoto výrobku, Kontrolovaná osoba nebyla schopna určit, kdy potravinu vybalila z originálního obalu. Informace od výrobce: 'Po vybalení spotřebujte do tří dnů'.

Zdroj: Potravinynapranyri.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DĚSIVÉ ZJIŠTĚNÍ: Slitovala se a koupila mu v McDonaldu oběd. Pozdě zjistila, že to není bezdomovec

PŘI PLACENÍ SE ZHROUTILA. Objednala si 6 cheesburgerů. Neuvěříte, jak ji za to obsluha zneuctila

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz