Sex

Chcete být lepší v posteli? Tyhle potraviny z vás udělají boha sexu!

Chcete být lepší v posteli? Tyhle potraviny z vás udělají boha sexu!
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Kdybychom žili v dokonalém světě, jedli bychom jenom jídlo, které máme rádi, a vůbec by se to nepodepsalo na našem zdraví. Jenže v reálném životě na nás má každé jídlo nějaký vliv a platí to i pro náš sexuální život.

Podle studie uveřejněné v časopisu American Journal of Clinical Nutrition existuje dlouhý seznam potravin, které z vás udělají doslova sexuální mašinu. Některé potraviny mají totiž blahodárný vliv na erekci.

Studii provedli vědci z Harvardu a trvala dlouhých deset let. Zúčastnilo se jí 25 tisíc mužů, kteří každé čtyři roky v dotazníku uvedli, jaké druhy jídla konzumují. Zkoumalo se především to, jaké účinky mají na zdraví mužů tzv. flavonoidy (skupina vitamínů P, které jsou obsaženy v mnoha druzích ovoce a zeleniny). 

A výsledky po deseti letech hovořily jasně. Muži, kteří pravidelně jedli potraviny s vysokým obsahem flavonoidů, jako jsou borůvky, broskve, celer, feferonky a jablka, trpěli poruchami erekce daleko méně než ti, kteří tyto potraviny tak často nejedli.

Související obsah

Je to vůbec poprvé, co byla spojitost mezi jídelníčkem a sexuální výkonností vědecky prokázána. Nejsou to přitom jen mýty o afrodiziakálních účincích potravin jako jsou ústřice nebo čokoláda. Jde o důkaz, že zdravější potraviny bohaté na nenasycené tuky (např. avokádo) a vitamín C (např. brokolice) mohou nastartovat váš sexuální apetit.

Porucha erekce je spojena s nemocemi srdce a cév, a proto je vhodné jíst i srdci prospěšné potraviny (např. losos) a potraviny bohaté na draslík (např. banány). Je nutné si nicméně uvědomit, že správná strava není všechno a pokud u pánů potíže s erekcí přetrvávají, je vhodné navštívit lékaře.
 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz