Strážníci

Průšvih strážníků: Ve službě se opili, porvali a ujeli 100 km

Velký problém mají dva strážníci z obce Koleč ve středních Čechách. Měli se spolu porvat, byli opilí a se služebním autem sto kilometrů od základny. Navíc u sebe měli zbraně. Když je přivolaní policisté zadrželi a odvezli na služebnu, dočkali se prý od opilých strážníků vyhrožování a urážek.

Měli by chránit bezpečnost a pořádek. Místo toho si tihle strážníci pravděpodobně ve službě přihnuli. Upozornili na sebe nedaleko Mimoně, tedy pořádně daleko od své základny, když si údajně kolemjedoucí šofér všiml, že se perou u služebního auta. A zalarmoval policejní hlídku na lince 158.

"U řidiče provedla zkoušku na alkohol s takovým výsledkem, který byl vyhodnocen jako přestupkové jednání," uvedla policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Starostka obce a tedy nejvyšší nadřízená strážníků se odmítla oficiálně vyjádřit. Nicméně potvrdila, že služební auto strážníků je stále zajištěné policí České republiky.

"Zajistili ho, všechno tam zůstalo. Policisty vyslechli," sdělila starostka Koleče Lenka Skolilová. Zda jsou postaveni hříšníci mimo službu, ale neřekla. Prý s nimi ještě ani nemluvila - údajně ani neví, zda se už ze svého výletu vrátili domů.

Přibližně promile alkoholu měl mít v dechu ale nejen strážník, který řídil. "Obě osoby byly pod vlivem alkoholu," potvrdila mluvčí Šrýtrová. U sebe přitom měli zbraně, což potvrdila i starostka Skolilová. Je tak snad jen zázrakem, že nikoho nezranili. Svatouškové prý nebyli ani po zadržení na policejní služebně.

Související obsah

Nejkratší cestou na místo, kde policie strážníky zadržela, je to téměř hodinu a půl cesty. Co tam tedy strážníci dělali, je záhadou. Údajně to vypadalo, že se chystají měřit rychlost. Strážníky Koleč pronajímá jiným obcím, právě kvůli měření. Co ale přesně dělali tak daleko od základny, starostka neví. Zjistit to prý pojede do Mimoně až v pondělí.

Za posledních pět let se objevilo už několik případů, kdy strážníci zneužili svých pravomocí nebo obcházeli zákon. Na konci července 2011 zatkla policejní inspekce na placu při celkem 18 vlastních lidí, kteří za dva tisíce na den zajistili kompars, policejní kostýmy i odklánění dopravy.

Související obsah

V červnu 2012 zase dva brněnští elitní detektivové namol před tamním nádražím sexuálně obtěžovali dvě dívky a kolemjdoucím, kteří se jich zastali, vyhrožovali. Nakonec je museli zpacifikovat jejich kolegové - v přivolané policejní hlídce.

V srpnu 2013 si policisté místo toho, aby hlídali veřejný pořádek, svlékli uniformy a šli si zahrát do herny. Služební zbraně dali barmance do úschovy. Za zábavou, za písničkou, nebo prostě jen zkusit štěstí - u žateckých strážníků podle místních nic neobvyklého. Zejména v době služby.

Související obsah

Vysoce postavený policejní důstojník Karel Kadlec coby lektor na akademii vychovával nové policisty. V březnu 2014 ale pod vlivem alkoholu naboural dvě auta, málem přejel ženu a navíc se snažil ujet z místa nehody. Ministr vnitra ho na to konto postavil mimo službu. Kadlec přesto před týdnem od soudu odešel bez trestu.

V listopadu 2015 musela policistu v civilu vyprovodit z jihlavské diskotéky ochranka. Nejprve se popral s jejími členy a pak napadl i své kolegy - policisty, přivolané na pomoc.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz