Napadení

Napadení v Praze: Pobodaný muslim dostal policejní ochranku!

Napadení v Praze: Pobodaný muslim dostal policejní ochranku!
Zdroj: oficiální zdroj

Muslim (41), kterého v sobotu v pražských Vršovicích pobodali neznámí útočníci dostal přidělenou policejní ochranku. Po útočnících policie stále pátrá.

Jedenačtyřicetiletý muslim skončil s vážným zraněním ve Vinohradské nemocnici poté, co ho v sobotu večer napadli neznámí útočníci. Jak řekla Právu jeho přítelkyně Eva Zahradníčková, muži byla pro jistotu přidělena policejní ochranka.

První oddělení pražské kriminálky zatím útok posuzuje jako těžké ublížení na zdraví s rasovým podtextem. Pachtalům v případě dopadení hrozí odnětí svobody až na 12 let.

"Bylo docela evidentní, že ho napadli kvůli tomu, že je muslim. Je navíc celkem viditelný, protože mluvil v listopadu na Václaváku za muslimy a odsoudil události v Paříži. I tou celou sbírkou, kterou děláme pro uprchlíky, tak nějak vystoupil z řady a tyhle kruhy se o něj začaly zajímat,“ uvedla Zahradníčková.

Související obsah

Útoku mělo podle policie předcházet několik výhružek kvůli tomu, že se muž i jeho přítelkyně velmi aktivně angažují v pomoci uprchlíkům. Před nějakou dobou prý napadenému někdo nasprejoval na auto hákový kříž.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz