Soudce

Soudce v článcích ryl do uprchlíků a Šabatové. Vyhodí ho?

Soudce v článcích ryl do uprchlíků a Šabatové. Vyhodí ho?
Zdroj: Thinkstockphotos

Soudce liberecké pobočky krajského soudu v Ústí nad Labem Miloš Zbránek má pořádný problém. Za články, v nichž kritizuje uprchlíky a ombudsmanku Annu Šabatovou, čelí kárné žalobě. A potenciálně i vyhazovu.

Zbránek na webu vyvěsil texty s titulky jako Testament švédskkého imáma nebo Dopis dezorientovaného běžence. Na případ jako první upozornil server Aktuálně.cz.


Zbránek dostal za články výtku už loni v létě, ale to ho nezastavilo a v publikování pokračoval. "Když jsem na podzim zjistil, že pokračuje v publikační činnosti i třeba v trochu jiném zaměření, ale podle mě stále za hranicí soudcovské etiky, přistoupil jsem k podání kárného návrhu. V něm navrhuji, aby mu kárný senát snížil plat,“ řekl portálu předseda krajského soudu a Zbránkův nadřízený Luboš Dörfl.


Související obsah


Zbránek se ovšem brání slovy, že texty jsou pouze satirické a navíc nikdo neprokázal, že je psal opravdu on. Dörfl ovšem míní, že Zbránek porušil důstojnost funkce soudce a zavdal pochybnosti o své nezávioslosti.


Články ovšem nevadí jen Dörflovi, ale i přímo ministru spravedlnosti Robertu Pelikánovi, který část textů četl a připadají mu islamofobní a homofobní a tu u soudce považuje za nepřijatelné.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz