Hamas

Palestinci ukázali nový tank. Teď jsou všem pro smích! FOTKY

Palestinci ukázali nový tank. Teď jsou všem pro smích! FOTKY
Zdroj: Profimedia

Palestinské hnutí Hamas, které ovládá Pásmo Gazy, se pochlubilo novým tankem, který postavilo podle zajatého izraelského tanku. Ukázalo jej na počest sedmi bojovníků, kteří zemřeli, když na ně spadl tunel, který kopali do Izraele. "Tank" Hamasu se ale stal terčem výsměchu na sociálních sítích.

Během sobotní přehlídky za zemřelé bojovníky ukázalo palestinské hnutí Hamas také nový tank vlastní výroby, který postavilo podle izraelského tanku, který mělo zajmout před dvěma lety. Mluvčí Hamasu dokonce řekl, že se jedná o novou strašlivou zbraň džihádu.

Tank Hamasu ale začal hned bavit uživatele sociálních sítích. Palestinského vynálezu si všiml i mluvčí Izraelského premiéra Ofir Gendelman. "Hamas včera předváděl "zajatý a přestavěný izraelský tank". Pro vaší informaci, tanky většinou nejsou ze dřeva a nejezdí po kolech," uvedl Gendelman na Twitteru.

 

Z fotografií je totiž patrné, že pásy, které tank má, jsou jen pro ozdobu. Ve skutečnosti se pohybuje na kolech. Tank tak není ničím jiným, než maketou postavenou na normálním autě! Místo děla má "tank" odpadní rouru!

Související obsah

Gendelmanova tweetu se hned chytli další uživatelé Twitteru, kteří začali zásobovat sociální síť zábavnými obrázky. Hamas pobavil i své rivaly z palestinského hnutí Fatah. "Dokážou zmobilizovat své podporovatele....odpadní rourou a navařenými sklolaminátovými deskami?" stojí podle webu The Blaze na plakátu, kterým si Fatah ze svých rivalů dělá legraci.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz