Dron

Hlavouna IS v Jemenu rozmetal americký dron na kousíčky

Hlavouna IS v Jemenu rozmetal americký dron na kousíčky
Zdroj: YouTube.com

Islámský stát má opět o jednoho "hlavouna" méně. Americký dron perfektně cílenou střelou zabil Džalála Balediho, lídra tzv. Islámského státu v Jemenu. Zemřel v rozmetaném autě společně s dalšími radikály.

Americké drony si za dnešní noc v Jemenu mohou připsat na pomyslnou pažbu hned dva úspěchy. Dvakrát útočily a dvakrát trefily do černého. První úder rakety z dronu zabil v autě šest teroristů ve městě Al Raudá.

Podruhé se dron zaměřil rovněž na vytipované auto v pobřežní provincii Abjan. Cestovalo v něm také šest mužů - včetně důležité osoby, Džalála Balediho, vysoce postaveného polního velitele radikálů, který je podezřelý z několika tvrdých teroristických útoků v Jemenu pod hlavičkou al-Káidy.

Související obsah

Předpokládá se, že Džalál Baledi se poté, co v Jemenu zesílily útoky a vojenská intervence proti radikálům, zběhl od jemenské pobočky al-Káidy k Islámskému státu. Skupina, k níž patřil i Baledi, plánovala útoky na letadla a stála i za masakrem v Charlie Hebdo v Paříži.

Spojené státy udržují v Jemenu bojové akce pomocí dronů takřka denně. A skoro každý den také útočí na vybrané cíle. Rakety Hellfire už zprovodily ze světa celou řadu vůdců al-Káidy. Loni v červnu pak dostaly i vůdce organizace AQAP (al-Káida na Arabském poloostrově) Násira al-Vuhajšího.

tn.cz / gar

K tématu Dron

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz