Počasí

Do Česka se vrací zimní počasí! Kde si zalyžujete?

Zimní počasí se k nám vrací, tedy alespoň na pár dní. Na některých místech už sněží, i když zatím většinou slabě. Srážek bude ale postupně přibývat. Na horách má napadnout až 20 centimetrů sněhu.

A jak to vypadá aktuálně v českých lyžařských areálech? Nejdříve se zastavíme v Krušných horách a na Šumavě. Třeba na Zadově už sněží. Teploty jsou mírně pod nulou. Zatím na sjezdovkách leží kolem 40 centimetrů sněhu. Jsou upravené i tři kilometry tratí pro běžkaře.


A jak jsou na tom Krkonoše a Jizerské hory? Podíváme se do Herlíkovic. Tady jsou 3 stupně pod nulou, 7 sjezdovek v provozu a asi tři centimetry nového sněhu.


Nyní zamíříme do Pece pod Sněžkou. I tady slabě sněží, ale na sjezdovkách je především technický sníh. Vyzkoušet si tady můžete obří slalom s časomírou.


No a na závěr se můžeme podívat třeba do Javorníků. Tady v areálu Kohútka je na sjezdovkách 35 centimetrů technického sněhu, zalyžovat si tady teď můžete na více než třech kilometrech tratí, otevřená je i velká černá sjezdovka.


Související obsah


A teď se ještě krátce podíváme k našim jižním sousedům do Rakouska. Třeba v Zaalbachu také sněží a na sjezodvkách už leží vrstva nového přírodního sněhu.


A teď ještě informace pro ty, kteří se chystají na slovenské hory. Lomnické sedlo ve Vysokých Tatrách Tam je mrazivo, mínus 7 stupňů a na sjezdovkách kolem půl metru tvrdého technického sněhu.

Podrobný přehled stavu sněhové pokrývky v lyžařských střediscích

pez, Martina Kuzdasová, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz