Gay

ZPOVĚĎ homosexuálního uprchlíka: Znásilnili mě policisté!

ZPOVĚĎ homosexuálního uprchlíka: Znásilnili mě policisté!
Zdroj: Thinkstockphotos

Útoky na mešity sílí, pořádají se demonstrace, někde dokonce dochází i k napadání muslimů. Jak to pak vypadá, když se propojí prvky islámské víry s homosexuální orientací? O tom vyprávěl uprchlík ze Sýrie, jehož cestu do Evropy zachycují redaktoři z webu Příběhyuprchlíků.cz.

"Jsem ze Sýrie, je mi pětadvacet let. Nebyl jsem v bezpečí, v mojí zemi je válka a také jsem gay," začal své vyprávění muž, který se bojí svou sexuální orientaci přiznat dokonce i nejbližší rodině.

"Lidé v Sýrii vůbec nerozumí tomu, co znamená být gay, jen jsou přesvědčeni, že je to něco špatného," líčí muž, který se kvůli svému temnému tajemství bojí prozradit své jméno. Říkejme mu tedy zatím John.

V Sýrii je homosexuální orientace naprosto nepřípustná. John kvůli tomu strávil i dva měsíce na stanici. Na toto období ale vzpomíná velmi nerad. "Jeden policista se mnou měl sex, když jsem nechtěl, nevím, jak se to řekne anglicky, no… on chtěl, já ne, ale on by silnější," vzpomíná Syřan.

Související obsah

Útoky v Evropě

Když začala být situace neúnosná, vydal se i se svým současným přítelem do Turecka. I tady ale čelili útokům a nadávkám, vyrazili proto do Evropy. Mysleli si, že na Západě se jim bude dařit lépe. To se ale šeredně zmýlili. Nejhorší zkušenost zažil pár v Maďarsku. Policisté jim údajně sebrali všechny peníze a nutili je dát otisky prstů. Do Německa je nechtěli pustit.

"Policista mi řekl, že je v Maďarsku pro mne dost silných mužů. Že pokud chci sex, tak jej mohu mít tam… s maďarskými muži. Policie mi nadávala. Po třech dnech jsem jim otisky prstů dal. Byl jsem unavený a hladový," popisuje John.

Když se registrovali, byla cesta do Německa mnohem rychlejší. Nakonec se zabydleli v uprchlickém táboře v Heinu. Po třech dnech ale začaly problémy. Lidé se ho štítili, útočili na něj. "Říkali, že když jsem gay, tak se nemůžu stýkat s dětmi a vlastně vůbec nic dělat," říká John. Začal se bát o svůj život.

Související obsah


 

 Záchrana

Zachránil ho až vedoucí tábora, který ho nechal převézt do domu ministryně Petry Köppingové. Ta mu zařídila ubytování v uprchlické organizaci Drážďanech a pomáhala mu se uchytit. "Stále jsem jí říkal, že je jako moje máma. A ona říkala, že má teď syna ze Sýrie. Tak moc mi pomohla," popisuje John.

S přítelem se nakonec rozešli. Zatímco John žije v Německu, bývalý partner zamířil do Lipska. Bratr, který žije v nedalekém Hamburku, o jeho orientaci stále nemá tušení.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Do Čech dorazili první uprchlíci již před 20 lety! Tady je máte

ODPORNÝ obchod se zoufalými lidmi! E-shop nabízí pronájem uprchlíků

lud, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz