Poprava

Nový kat ISIS je na vozíku! Zranily ho bomby koalice?

Nový kat ISIS je na vozíku! Zranily ho bomby koalice?
Zdroj: Wilayat Tarabulus

Teroristé z tzv. Islámského státu přišli s novinkou - jejich novým katem je invalidní vozíčkář. Pochlubili se s tím na fotografiích z libyjského města Sirte, které zachycují popravu tří údajných špionů mezi islamisty.

Nový kat-vozíčkář podle loga na fotografiích patří ke skupině ISIS Wilayat Tarabulus. Na fotografiích jsou vidět dvě ležící těla zavražděných mužů, třetí visí zkrvavený na dřevěné konstrukci, kterou islamisté používají pro ukřižování. Na jiném snímku před popravou jeden z mužů klečí před islamistou v kolečkovém křesle.

Související obsah

O novém katovi informoval časopis Newsweek, který fotografii převzal z webu islamistů. Časopis nicméně připouští, že ve skutečnosti není jisté, jestli je nový kat invalida a zda nejde jen o propagandu ISIS.

Skupina Wilayat Tarabulus (jméno odvozené od provincie Tripolisu) se patrně novými snímky poprav a fotografiemi nového kata snaží šokovat a upevnit svoji moc nad bývalým rodištěm libyjského vůdce Muammara Kaddáfího. A nejde to snadno - islamisté v oblasti čelí leteckým útokům spojenecké koalice i atentátům od neznámých ozbrojenců.

Související obsah

"To (zveřejnění snímků) s největší pravděpodobností souvisí s řadou útoků proti ISIS, které jsme viděli v minulém týdnu. Tohle je odplata ISIS a jejich taktika jak vyděsit," uvedl izraelský analytik Michael Horowitz s tím, že invalidní kat může být právě obětí takového útoku proti ISIS.

tn.cz / David Garkisch
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz