Leopard

Šokující VIDEO: Do školy vtrhl leopard a pokousal šest lidí!

Pořádný šok zažil školník a ochranka školy v indickém Bengaluru. V neděli se totiž do budovy vplížil leopard a chytili ho až po 14 hodinách! Šelma se ale nedala a při akci zranila 6 lidí. Jediné štěstí, že byl víkend a ve škole nebyly děti.

Leopard vnikl do indické školy v neděli ráno, podle ochranky se do budovy vplížil asi ve 4 hodiny ráno místního času. Spuštěný poplach přivolal ochránce přírody a pracovníky nedalekého pralesu, kteří se vyzbrojili zbraněmi s uspávacími šipkami.

Jenže šelma si začala hrát na schovávanou. Situace přilákala také vesničany a další experty, kteří se snažili pomoct. Skrývali se na okolních střechách i stromech a leoparda vyhlíželi. Kolem šesté hodiny večer konečně šelmu znovu spatřili - vyběhla z budovy ven.

Zvíře se ale nechtělo vzdát bez boje. Při odchytu napadl 8letý samec šest lidí, poškrábal a pokousal je. Zranil lesníky i fotografy, kteří se pro dobrou fotku odvážili moc blízko. S nejhorším zraněním vyvázl specialista na šelmy Sanjay Gubbi, proti kterému se leopard vrhl.

Související obsah

Snažil se zvířeti utéct a přelézt zeď, rozzuřený samec se ale do něj zakousl a stáhl ho zpátky dolů. Gubbi použil svůj dalekohled, kterým leoparda na chvíli zahnal. Hned poté zvíře střelili uspávací šipkou a převezli do národního parku.

Podle odhadu ochránců zvířat žije v Indii 12 až 14 tisíc leopardů.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Lev? Tygr? Velká kočkovitá šelma utekla na svobodu a terorizuje Disneyland

Největší kočkovitá šelma žije v Americe a je velká jako kůň. Podívejte se na video!

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz