Transgender

Jordan je chlapec, ale chodí do dívčí školy! Musí nosit sukni

Jordan je chlapec, ale chodí do dívčí školy! Musí nosit sukni
Zdroj: Profimedia

Třináctiletý Brit Jordan Morgan chodí do čistě dívčí školy. Jak je to možné? Před půl rokem si tehdy ještě Elizabeth uvědomila, že se jako dívka necítí, a rozhodla se přeměnit na chlapce. Operaci ale může podstoupit až v 18 letech, a tak zůstává ve škole s dívkami a je nucen nosit sukni.

Elizabeth Morganová se před půl rokem rozhodla, že už nechce žít jako dívka, ale cítí se být spíše chlapcem. Po pololetních prázdninách se tedy do školy vrátila jako Jordan a vyžadoval, aby ho učitelé i spolužačky oslovovaly novým jménem a používali zájmeno "on".

Jenže 13letý Jordan chodí do čistě dívčí školy v anglickém Gloucesteru, kde musí studentky dodržovat striktní pravidla. Nosí také uniformu, jejíž součástí je i kostkovaná sukně. Jordan teď s vedením bojuje, aby mohl místo sukně nosit kalhoty.

"Identifikuju se jako muž. Prostě cítím, že být klukem je pro mě ta správná věc," uvedl Jordan pro portál Daily Mail. "Nějak mi to došlo a teď se cítím mnohem lépe. Nejsem první ani poslední transgender, který kdy chodil do školy," dodal s tím, že má s vedením školy domluvenou schůzku.

"Snažím se s tím pohnout, abych to ulehčil lidem v podobné situaci," vysvětlil Jordan. Ředitelka školy Eva Sawická oznámila, že její tým už se tematikou transgenderu zabývá, a zároveň na věci úzce spolupracuje s rodinou.

Související obsah

Jordanova maminka Diane tvrdí, že už se s novou skutečností smířila. "Nejdříve mě to šokovalo a hodně jsem smutnila," vypráví. "Vždycky jsem si myslela, že vychovám ženu. Třináct let jsem žila s nějakým očekáváním, a během jedné konverzace se všechno změnilo. Pomalu to ale přijímám," doplnila Diane.

Před rokem tehdy ještě Elizabeth nejdříve rodině oznámila, že je asi lesba. V říjnu se přiznala, že je transgender a chce se stát mužem. Transgender označuje člověka, který se cítí být jiného pohlaví, ale zatím nepodstoupil operaci.

Hormonální léčba a operace je totiž ve Velké Británie možná až v 18 letech. Zatím Jordan navštěvuje psychologa, který mu pomáhá situaci zvládnout, a objednal se do londýnské kliniky, která se na podobné případy specializuje.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

KONTROVERZNÍ KRÁSKA: Na této roztleskávačce je něco divného. Není totiž tím, za co ji lidé pokládají

Dívka se rozhodla, že se stane matkou. Dítě zplodí sama se sebou. Jak to?

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz