Píseň

Dojemné loučení: Kamarádi složili píseň pro zavražděnou Elišku

Celé Česko šokovala smrt třináctileté Elišky, kterou podle všeho zavraždil její kamarád Daniel. Nejvíce ale neštěstí zasáhlo Eliščiny spolužáky a kamarády. Jedna z přítelkyň složila ubodané dívce dojemnou píseň.

Někteří truchlící nechávají vzkazy na sociálních sítích. Lidé píší slova plná bolesti a lítosti na dívčin profil i k facebookové události nazvané Rozloučení s Eliškou. Tam také jedna z Eliščiných kamarádek zveřejnila srdceryvnou píseň věnovanou zemřelé.

Dívka hraje na kytaru akordy známé písně Bláznova ukolébavka. "Máš, naše Eliško, teď už spát, i píseň štěstí končí," zpívá truchlící kamarádka. "Kvůli tobě jsme se přestali smát, jen vzpomínky na tebe jsou věčný," pokračuje text.

"Za chvíli půjdem za tebou i my," končí zpěv. Kamarádka celý příspěvek okomentovala slovy "Od srdce pro Elišku tam nahoru" a dojemnou píseň sdíleli i další spolužáci zavražděné Elišky.

Související obsah

Před školou, kam zavražděná Eliška chodila, vzniklo také improvizované pietní místo. Hoří tam desítky svíček a lidé u pomníku nechávají i plyšáky a další dárky. Nejvíce na Elišku vzpomínají její kamarádi, kteří se různě snaží vyjádřit svou bolest a soustrast s rodinou.

Celý text upravené písně:

Máš, naše Eliško, teď už spát, i píseň štěstí končí

Kvůli tobě jsme se přestali smát,

jen vzpomínky na tebe jsou věčný


Tak snad se máš líp, když už nejsi tu,

dáváš nám sbohem a máváš světu


Máš, naše Eliško, navždy spát

a můžem přát, my ti můžem přát

krásný sny, už jenom krásný sny

za chvíli půjdem za tebou i my
 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz