Petra

Matku "odklízeče", který pomáhal zbavit se těla Petry, stíhá policie

Matka Jakuba Doležala, který pomáhal Michalu Kisiovovi a Tomáši Zavřelovi před třemi lety odklízet tělo zavražděné patnáctileté Petry z Jihlavska, je sama stíhána. Soudu se ale vyhýbá, a tak na ni byl vydán zatykač.

Matka Jakuba Doležala je stíhána za ohrožení mravní výchovy jeho dvou mladších sourozenců, podnět k prošetření na ni dala starší sestra Jakuba. Podle ní je její matka alkoholička, která se o své děti nezvládá postarat a měli by jí být soudně odebrány.

Stíhaný za ohrožení mravní výchovy dětí je i přítel ženy, která kromě syna Jakuba má ještě 5 dětí. Se dvěma nejmladšími a svým přítelem žila v chatce na okraji Jihlavy, a to bez vody a elektřiny. Obě děti jsou v současné době v dětském domově.

Matka Jakuba Doležala se hlavního líčení osobně nezúčastnila, nepřebírá si totiž soudní obsílky a proto už na ni byl vydán zatykač. Kdy bude pokračovat hlavní líčení s matkou Jakuba Doležala zatím není úplně jasné.

Související obsah

Musí se totiž počkat , až ji na základě zatykače předvedou do soudní síně a vyslechnou. To se dá očekávat během příštích týdnů či měsíců.

Svého syna Jakuba, který Michalu Kisiovovi a Tomáši Zavřelovi pomáhal odklízet tělo zavražděné Petry, během soudu bránila. Petru nejdřív v opilosti a po hádce Kisiov vyhodil z okna. Když dívka pád z dvanácti metrové výšky přežila, vynesl ji zpět do svého bytu, zavolal kamarády a společně se Zavřelem Petru zavraždili. Za tento čin dostali 25 a 24 let vězení. Jakub Doležal, který oběma mladíkům pomáhal odklidit dívčino tělo, si od soudu odnesl čtyřletý trest.
 

vbo, David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz