Domácí

Hromadná krádež: Osm stejných vozidel skončilo na cihlách

Dvaatřicet hliníkových kol se zimními pneumatikami zmizelo v noci na pátek z osmi Superbů zaparkovaných u hotelu v Lipně nad Vltavou. Majitelé vozidel krádež zjistili ráno a vše ohlásili policii. Škodu předběžně odhadli na 400 tisíc korun.

Pohled,který se jen tak nevidí. Osm aut stejné barvy i značky, zaparkovaná jsou vedle sebe na hotelovém parkovišti. Ani jedno ale nemá kola. Zloději ukradli kola ze všech osmi Superbů, auta postavili na cihly a zbyly tu pouze šrouby. Pro jejich majitele černé páteční ráno, ze školení museli odjet autobusem.

"Když jsem šel z tréninku, to ještě kola měly, to bylo asi v sedm včera večer. Teď když jdeme na kafe, tak je to tu trošku jako bez kol, což se nám zdá divný," sdělil TV Nova kolemjdoucí obyvatel Lipna nad Vltavou.

Související obsah

Zlodějů muselo být několik a byli zřejmě dobře připraveni. Sundat kola z jednoho auta zabere zručnému člověku zhruba patnáct minut. Předtím museli auta zvednout heverem a přinést si z nedaleké stavby cihly na podepření. Kola zřejmě naložili do přistavené dodávky a odjeli.

Související obsah

Parkoviště je jen přes silnici od hotelu, kde se firemní akce konala. Nikdo si ničeho nevšiml. Jedno hliníkové kolo přijde na více než osm tisíc korun. Zloději jich ukradli najednou třicet dva. Není vyloučeno že kradli na objednávku.

Související obsah

Předběžná škoda čtyři sta tisíc bude ale s největší pravděpodobností mnohem vyšší, několik aut totiž spadlo z cihel. Ty poničily prahy a nápravy skončily na zemi.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Rodina kradla v prodejně mobily. Využívala malých dětí

KURIÓZNÍ: Zlodějce se vymstila krádež. Vězení však nebylo jediným trestem! Co se jí stalo?

JB, klma, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz